Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értem a logikai feladatoka...

Nem értem a logikai feladatokat matematikából. Van 2 feladat ami nem nehéz egyáltalán. Suliban a tanár megoldotta ott értettem, hazajöttem megpróbáltam magamtól megcsinálni és semmi nem ment. Hogyan tudok ezen javítani?

Figyelt kérdés

2014. szept. 4. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán úgy, hogy kiírod a feladatot...
2014. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Három barát,Fehér szobrász,Fekete Hegedűs és Vörös színész találkozott a kávézóban."Érdekes,hogy az egyikünk haja fehér,a másiké fekete,a harmadiké vörös, de nincs senki akinek az lenne a neve,amilyen a hajszíne"-mondta a fekete hajú.ˇIgazad van!"-válaszolta a szobrász.Milyen színű a színész haja? Órán ez jött ki ami helyes: Fehér vörös hajú,Fekete fehér hajú,Vörös pedig fekete hajú. De hogy jött ez ki mi alapján induljak el?:S Valaki pls érthető magyarázattal!
2014. szept. 4. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Három barát,Fehér szobrász,Fekete Hegedűs és Vörös színész találkozott a kávézóban."Érdekes,hogy az egyikünk haja fehér,a másiké fekete,a harmadiké vörös, de nincs senki akinek az lenne a neve,amilyen a hajszíne"-mondta a fekete hajú.ˇIgazad van!"-válaszolta a szobrász.Milyen színű a színész haja? Órán ez jött ki ami helyes: Fehér vörös hajú,Fekete fehér hajú,Vörös pedig fekete hajú. De hogy jött ez ki mi alapján induljak el?:S Valaki pls érthető magyarázattal!


Pedig ez a feladvány pofon egyszerű:


bla bla bla -mondta a fekete hajú

-Igazad van! -mondta a szobrász.


Namármost, hacsak a szobrász nem egy skizofrén, és magával beszélget, megállapíthatjuk, hogy a szobrász haja nem fekete. Fehér sem lehet, mivel egyiknek sem olyan a hajszíne, ami a neve, így kieséses alapon az ő hajszíne vörös. A fekete hegedűs megintcsak kizárásos alapon fehér hajszínnel rendelkezik, így a színésznek marad a fekete hajszín.


Remélem ebből érthető lesz :)

2014. szept. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, a feladványt elfelejettem kitörölni a hsz.-ből :)
2014. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Négy lány meglátogatta a névnapján ötödik barátnőjüket.A lányok vezetékneve: Kiss,Szabó,Nagy és Varga.Keresztnevük nem ebben a sorrendben:Réka,Sára,Kata és Eszter.Elsőnek Varga,másodiknak Sára érkezett.Ezután jött Kiss,végül Réka.Mindegyik hozott ajándékot.Varga tollat,Kata csokoládét,Réka fotóalbumot,Nagy pedig könyvet.Mi a négy lány teljes neve.
2014. szept. 4. 22:26
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem az elsőben az eleje nem világos..honnan tudom h a szobrász nem lehet fekete hajú?
2014. szept. 4. 22:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel a fekete hajúnak ad igazat, és nem önmagával diskurál, azért.
2014. szept. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez se sokkal nehezebb: első körben készítsünk táblázatot, vízszintesen legyenek a vezetéknevek, függőlegesen pedig a keresztnevek (fordítva is lehet, teljesen mindegy).


"Elsőnek Varga, másodiknak Sára érkezett."


Ebből a mondatból következik, hogy Sára vezetékneve nem Varga, mivelhogy önmaga után nem tud megérkezni. Most a Varga oszlop és a Réka sor közös mezőjébe tegyünk egy x-et. Ez már nem lesz megoldás.


"Ezután jött Kiss, végül Réka."


Ugyanazon gondolatmenet alapján Réka vezetékneve nem lehet Kiss, tehát még egy x-et el tudunk helyezni. Most vegyük egybe a két mondatot:


"Elsőnek Varga, másodiknak Sára érkezett. Ezután jött Kiss, végül Réka."


Ebből két dolog derül ki: Réka vezetékneve Varga sem lehet, ugyanúgy Sárához a Kiss név nem passzol. Folytassuk a szöveget:


"Varga tollat, Kata csokoládét, Réka fotóalbumot, Nagy pedig könyvet."


Újabb x-elnivalókat tudunk kiolvasni a szövegből: Kata nem Varga, sem Nagy, ugyanez igaz Rékára is.


Többet nem tudunk meg a szövegből, ellenben a táblázat sokkal beszédesebb; a Varga oszlopban egyedül 1 helyen nincs x, ez pedig Eszter sorában van. Kizárásos alapon ezzel Eszter vezetékneve Varga, vagyis az egyik lányt Varga Eszternek hívják. Mivel Eszter vezetékneve megvan, x-eljük ki a többi rubrikát a sorban, hogy jobban átlátható legyen. Most azt vehetjük észre, hogy a Kiss oszlopban maradt ki hely, méghozzá Réka sorában, így a társaság Kiss Réka nevű tagja is megvan. Itt is ikszeljük a felesleges téglalapokat. Itt már a Nagy vezetéknévnél van üresség, méghozzá Sára sorában, így a harmadik megtalált lány Nagy Sára. 1 ficak maradt árván a táblázatunkban, ez pedig Szabó Rékára mutat.


Tehát a feminim csoport tagjai:


Kiss Kata

Nagy Sára

Szabó Réka

Varga Eszter


(ABC-sorrenben, ahogyan azt a KGB-nél szokás egy teaparti lehallgatása után).

2014. szept. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!