Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt, hogy kell megcsinálni?...

TNTapple kérdése:

Ezt, hogy kell megcsinálni? (fizika) Ezt kellene megoldani.9. osztályos vagyok, akár meg is lehet valahol szerkeszteni lerajzolni nem tudom és feltölteni valahová azután ha vagytok olyan kedvesek elküldeni nekem. Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lenne egy feladat amit fel adtak házi feladatnak és jegyet kapunk rá.

A következő a kérdés:

A metró mozgólépcsője egy perc alatt hozza fel a rajta mozdulatlan álló utast. A nyugalomban lévő lépcsőn az utas három perc alatt ér fel.

Mennyi idő alatt ér fel a mozgásban lévő lépcsőn?



2014. szept. 17. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az álló lépcsőn háromszor annyi idő alatt ér fel az utas, akkor a gyaloglási sebessége harmada a mozgólépcsőnek. Mikor a mozgólépcsőre száll, akkor az ő és a mozgólépcső sebessége összeadódik, azaz 4/3-szorosa lesz a sebessége a mozgólépcső sebességének. 4/3-szor akkora sebességgel meg 3/4 annyi idő alatt ér fel, azaz 45 másodperc alatt.
2014. szept. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendben van köszönöm szépen! .:)

Le tudnád nekem képletbe is írni?

2014. szept. 17. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha mozgólépcső hossza s, akkor a sebességeket az alábbi módon számolhatjuk.


„A metró mozgólépcsője egy perc alatt hozza fel a rajta mozdulatlan álló utast.” Ha ezt az egy percet tl-lel jelöljük:

vl = s/tl.

„A nyugalomban lévő lépcsőn az utas három perc alatt ér fel.” Jelöljük ezt tu-val, tehát az utas sebessége

vu = s/tu.


„Mennyi idő alatt ér fel a mozgásban lévő lépcsőn?”

Ilyenkor a sebessége hozzáadódik a lépcső sebességéhez, de ugyanúgy s utat tesz meg, tehát vm = vu + vl, ezzel

tm = s/vm = s/(vu + vl) = s/(s/tu + s/tl) = tu*tl/(tl + tu) =

tm = (3 min)*(1 min)/(3 min + 1 min) = 3/4 perc = 45 s.

2019. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!