Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Ma kaptuk házinak töriből, hogy egy oldalas esszét kell írni a Rákóczi szabadságharcból, kaptunk hozzá forrást,meg lediktálta,hogy érettségin hogy értékelnek. Azt mondta hogy 20 perc alatt meg lehet írni...részemről nem, mert még nem írtunk esszét. 11.-es gimnazista lány vagyok. Fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá, mit írjak bele. Nem azt várom, hogy megírjátok helyettem, csak instrukciók kellenek, hogy nagyjából mit és hogyan. Nagyon el vagyok havazva, próbálok óráról órára tanulni, de még hétvégén sincs nyugtom, annyi tanulnivalóm van. Emelt törire meg földrajzra készülök(fakultaciora járok) , májusban előrehozott érettségit teszek németből, azokat a tételeket is tanulnom kell, meg heti 5-6 dolgozatot írunk, mindenből sok órám van. A töri tanárom meg alapból rossz, akárhogy tanulok sose bírok 3-nál jobbat írni,pedig 4-5 tanuló vagyok. Órán is úgy diktál, hogyha belekezd egy fogalomba, lediktal fél mondatot, továbbmegy, nem tér vissza, a könyvben nincs benne a fogalom, és a dolgozatban meg kérdezi, ha meg annyit írsz le amennyit diktál, nem ad rá max fél pontot. Hogyan csináljam az esszét? Kérlek segítsetek! :( Bocsi a helyesírási hibákért.

2014. szept. 18. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk kezd ott, hogy elhelyzed korban az eseményt, tehát 18. század eleje, hánytól-hányig tartott, mik voltak az előzményei pl. törökellenes harcok, hegyaljai felkelés, társadalmi feszültségek a vallások gyakorlása körül stb. Ezután mikor tört ki a felkelés, ki volt Rákóczi Ferenc, stb. Magáról a szabadságharcról, milyen politikai események történtek pl. Habsburg-ház trónfosztása, saját pénz nyomása, Rákóczi fejedelemmé választása stb. Katonai események rövid ismertetése, a szabadságharc alatt. Mik vezettek a bukáshoz, hol történt a fegyverletétel, milyen következményei voltak rövid és hosszútávon Magyarország és a Habsburgok viszonyában, mi lett a sorsa a résztvevőknek pl Rákóczi törökországi száműzetése. Esetleg megjegyezheted, hogy milyen hatása volt a kultúrára a szabadságharcnak pl. Mikes Kelemen levelei.

Ezek ötletek, én így írnám, te ettől persze eltérhetsz, ha akarsz. Ez nem matek, hogy csak egy megoldás jó.

2014. szept. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de már megvan :) Elkezdtem a Tokaj - Hegyaljai felkeléssel, Brezáni kiáltvány, mi volt abban, országgyűlések, csaták, Végére meg Szatmári béke, Rákóczi emigrálása. :) És meglett pontosan az egy oldal...Remélem jó lesz, nemrég végeztem vele, még angol tételt tanultam meg fizika házit csináltam :D
2014. szept. 18. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!