Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Logikai kérdés matekból? FONTOS!

Logikai kérdés matekból? FONTOS!

Figyelt kérdés

Na szóval,hétfore kell megadni rá a választ aki tudja az jó jegyet kap.

A kérdés ez:

Van 2 ikerpár,egy aki mindig hazudik egy aki mindig igazat mond.Egy házban laknak,és arra megyek én,szeretnék eljutni rómába,Az egyik ut a házuktól rómába,a másik nem tudjuk hova vezet,de ez mindegy is.Csak az egyikuk va otthon,de nem tudni melyikuk.Meg szeretném tudni h merre kell mennem,de csak egyet kérdezhetek.

MIT KELL KÉRDEZNI HOGY MINDENKEPPEN MEGTUDJAM HOGY MERRE KELL MENNI?


UI:Azt nem kérdezhetem h merre van róma,mert ha a hazug van otthon akkor a rosszat mondja ha az igaz akkor a jót.

Nem tudom megfejteni.

KÉRLEK SEGÍTSETEK


Van egy tippem,ez nem jó?

Ha te lennél az igazmondó testvér akkor merre mennél hogy rómába juss?

EZ NEM JÓ?



2014. szept. 28. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
ez nem jó, azt kell kérdezni tőle: a testvéred melyik útra mondaná azt, hogy az a rossz út? és amit mutat, az lesz a Rómába vezető
2014. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, az a jó amit az első írt.
2014. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A MEGOLDÁS:


A testvéred melyik útra modnaná hogz Rómába vezet?

És ha a hazug testvér van otthon,ugyebár hazudik,és a rossz utat mutatja,de ha az igazmondó,akkor is rosszat mert ugyebár a hazug a rosszat mutatná.

Szóval mindenképpen a rossz utat mutatnák és nekem a másikon kéne mennem.:)

Koszonom a válaszokat,díjazta oket a tanár.

2014. szept. 29. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazat mondasz ha azt mondod zold az eg vagy ez az ut vezet Romaba?


Ha igent hallasz akkor az ut Romaba vezet ha nemet akkor nem. Megpedig azert mert a mindig hazudost kettos tagadasra keszteted.

2014. szept. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!