Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia 8. osztály. Honnan...

Kémia 8. osztály. Honnan tudom hogy melyik vegyjelnek hány jelentése van? Holnap dolgozatot irunk és nemértem.

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindegyiknek egy van
2014. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:

egy kémiai elemnek egy vegyjele van,a neve többnyire latin vagy görög szóból származik,legalábbis így emléxek.

szóval be kéne magolni vegyjelek neveit.egy kicsivel hamarabb is hozzáfoghattál volna a tanuláshoz,nekem 3 hónapra volt szükségem hogy a gyakrabban használt elemek nevét megtanuljam.

a vegyületek nek van 7köznapi nevük pl. NaCl=konyhasó de ebbe ne menjünk bele mert már megfájdult a fejem.

2014. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem igy ertettem..hanem pl. van

5S=

5 db kénatom

5 mol kénatom

5*6*10 a huszonharmadikon kénatom

5*32g kén

2014. szept. 29. 18:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Az abogadro allandot azert talaltak ki, hogy ne kelljen nagyon kis szamokkal szamolni. Ez a 6*10^23. Vagyis a 32g egy mol kén.

Celtol fugg hogy melyikre gondolunk ha azt mondjuk hogy 5 s.


Egyebkent nem jo a 3., mert 32×1,6^-27*10^23 a szen 12es izotopjanak 12ed resze az elfogadott proton neutron tomegstandard

2014. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja de ott van hogy kenatom akkor jo csak kicsit pongyola
2014. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!