Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy logikai feladat, hogyan...

Egy logikai feladat, hogyan értelmezzem?

Figyelt kérdés

Hogy ne égjek az unkám előtt, ezt a feladatot nem tudtam értelmezni, így megoldani sem.


Csaba minden építőkockája olyan,hogy a hat lapjuk más színű,de az egyes lapok kifestésekor csak egyféle színt használtak.Egy alkalommal 5 ilyen egyforma méretű kockát helyezett az íróasztalára (az asztalának lapja nem átlátszó). Ha egy kocka érintkezett az asztallappal, akkor az egy teljes lapjával érintkezett vele. Az alábbiakból az éppen megjelenő Árpi – a kockák elmozdítása nélkül – hány lapnak állapíthatja meg a színét?

(A)16 (B)21 (C)27 (D)28 (E)29


Jó lenne mihamarabb, mert délután megy haza a "kiskomám".

Előre is kösz.


2014. okt. 5. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első mondatod szerint azért nem oldottad meg a feladatot, mert nem szerettél volna égni az unokád előtt, hogy Te meg tudod csinálni. Tehát valójában érted a feladatot, a logikája is megvan, így meg is tudod oldani. Akkor miért tőlünk kérdezed?
2014. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy időt szakítottál rám, habár még ezzel nem jutottam előbbre. Azért nem értem a kérdést, mert nem derül ki a feltételekből, hogy Árpi nézheti körben a kockákat, vagy a kockák oldalukkal egy más mellett vannak, vagy ugyanolyan színnel lefelé vannak az asztalon. Az asztal takarja egy oldalát illetve színét. Véleményem szerint nem eléggé konkrét a feladat leírása is.
2014. okt. 5. 15:07
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat "egymás" egyben írandó.
2014. okt. 5. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!