Nagyék egy 107 cm átmérőjű plazma tv-t vásároltak?


Nagyék egy 107 cm átmérőjű plazma tv-t vásároltak, melynek teljesítménye 93 W, Kisék pedig 106 cm átmérőjű LED tévét, melynek teljesítménye 52 W.

Nagyék naponta 6 órát használják, Kisék csak 2 órát. Nagyék többet fizetnek az áramért . Mennyivel fizetnek többet 1 hónap ( 30 nap) alatt csak tv ffogyasztása miatt? ( az áram ára legyen 40ft/kWh)

Valaki megtudna nekem ezt oldani? Előre is köszi! :)


2014. okt. 6. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyék TV fogyasztása (teljesítménye) 93 W. 6 óra alatt 93*6 Wattóra, 30 nap alatt 93*6*30=16740 Wattóra.

A „kilo” jelentése „ezer”. A 16740 Wattóra 16740/1000=16,74 kiloWattóra (az óra helyett az angol „hour” szó kezdőbetűjét, illetve a többi szóösszetevő kezdőbetűjét használva: kWh).

Ha 1 kWh villamos energia ára 40 Ft, akkor ennek díja 16,74*40=669,6 Ft. A kerekítési szabály szerint 670 Ft.


Kisék villamos energiafogyasztása 30 nap alatt 52*2*30=3120 Wh, 3,12 kWh.

Ennek díja 3,12*40=124,8 Ft. A kerekítési szabály szerint 125 Ft.


Nagyék 670-125=545 Ft-tal fizetnek többet.

2014. okt. 7. 08:01
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:))
2014. okt. 7. 14:06