Problémám van a matekházimmal, segítség?


Hogyan kell kiszámolni hogy (6a-5b) a négyzeten? odáig megvagyok hogy = 36a2+25b2

(azok a kettesek azt mutatják hogy a négyzeten vannak de nem jöttem rá hogyan kell felsőindexet csinálni gyakorikérdeseken. bocsánat.)


2014. okt. 8. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

(x-y)^2 = x^2-2*x*y+y^2


Neked az x^2 és az y^2 már megvan, még a -2*x*y tagot kell odatenned.

-2*(6a)*(5b) = -60ab


vagyis


(6a-5b)^2 = 36a^2-60ab+25b^2

2014. okt. 8. 20:57
 2/4 anonim ***** válasza:

elsőtagnégyzete mínusz kéccerelsőszörmásodik plusz másodiktagnégyzete

36a^2 - 60a^2b^2 + 25b^2

2014. okt. 8. 20:59
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm :) és ezt megértettem mostmár.

azt, hogy (2a-3b+4c-d)^3 hogyan számolom ki?

2014. okt. 8. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:

(2a-3b+4c-d)^3


Erre nincs könnyen megjegyezhető képlet.


Át kell írni szorzatalakba és felbontani a zárójelet.


(2a-3b+4c-d)*(2a-3b+4c-d)*(2a-3b+4c-d)


Először az első két zárójelet vonjuk össze:


(2a-3b+4c-d)*(2a-3b+4c-d) ezt úgy kell, hogy minden tagot szorzunk minden taggal és ezeket összeadjuk. Vagyis 16 tag lesz.


(2a)*(2a)+(2a)*(-3b)+(2a)*(4c)+(2a)*(-d)+

(-3b)*(2a)+(-3b)*(-3b)+(-3b)*(4c)+(-3b)*(-d)+

(4c)*(2a)+(4c)*(-3b)+(4c)*(4c)+(4c)*(-d)+

(-d)*(2a)+(-d)*(-3b)+(-d)*(4c)+(-d)*(-d)



Ezt össze kell vonni, és utána az eredményt szorozhatod a (2a-3b+4c-d)-t.

2014. okt. 9. 09:07