Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítsen légyszíves!...

Valaki segítsen légyszíves! Madách Imre - Ember Tragédiája SÜRGŐS!?!

Figyelt kérdés

Órán nem figyeltem, és ma derült ki hogy holnapra beadandó kell Madách Imre - Az ember tragédiája c. műből.

Az a helyzet hogy a tartalmát már színenként leírtam, de az is kell hogy ki a kedvenc szereplőm és miért. Igazából fogalmam sincs erről az egészről, mert csak most tudtam meg hogy ezt meg kell csinálni, és annyit kérnék valakitől, hogy nem netről lesve, hanem saját fejből aki ezt elolvasta legyen szíves leírni nekem a kedvenc szereplőjét és indoklását!

Előre is köszönöm!! :)



2014. okt. 13. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kedvenc szereplőm Lucifer. Azért kedvelem, mert ő az ördög. Nagyon intelligens és szellemes.
2014. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igazából sokkal okosabb nem lettem ettől a választól, én azért egy kicsit többre gondoltam. valaki légyszii ;)
2014. okt. 13. 18:23
 3/5 szakor ***** válasza:
77%

Lucifer:

Megúntam ott a második helyet,

Az egyhangú, szabályos életet,

Éretlen gyermek-hangu égi kart,

Mely mindég dícsér, rossznak mit se tart.

Küzdést kivánok, diszharmóniát,

Mely új erőt szül, új világot ád,

Hol a lélek magában nagy lehet,

Hová, ki bátor, az velem jöhet.

2014. okt. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök hogy ilyen gyorsan jönnek a válaszok de nem idézést kértem hanem indoklást!! :)
2014. okt. 13. 18:32
 5/5 szakor ***** válasza:
100%

Ha idézni tudsz, az sokkal elegánsabb, mintha csak rizsáznál. Egyébként meg, amit idéztem, az Lucifer "lényege", egyszerű szavakkal meg kell fogalmazni, mit jelent az idézet, és kész az indoklás.

SAJÁT SZAVAIDDAL! GYAKOROLJ!

2014. okt. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!