tudom,h ezek a feladatok marha egyszerűek,de valahogy nem jön ki egyik sem:S


1.5: Gabi kosárlabdázott.A legutóbbi mérkőzésen kétszer annyit dobott, mint az előzőn. A két mérkőzésen összesen 33 pontot dobot. Hány pontot dobozz a két mérkőzésen külön-külön?


2.7: Dávidnak és Petinek van 91 üveggolyója.Dávidnak 6-szor annyi van mint Petinek.Hány üveggolyójuk van külön,külön?


3.8:Egy apa 3 év múlva kétszer olyan idős lesz,min t a fia. 7 évvel ezelőtt az a apa éppen háromszor olyan idős volt mint a fia.Melyikük hány éves most?


3.10. Lilla egy 6200 Ft-os nadrágot vett. Csak 50 és 100 Ft-os érmék voltak nála,így azokkal fizetett.Összen 78 DB érmét adott a nadrágért.Hány 50 Ft-os érmét használt fel?


Légyi írjatok megoldási tervet:) Előre is köszönöm:D


2010. jan. 24. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:

1.5:

2. mérkőzés:2x

1.mérkőzés:x

1.+2. mérk.:3x

3x=33

x=11

1.:11

2.:22

2010. jan. 24. 12:12
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

D:6x

P:x

7x:91

x:13

13 van petinek

78 dávidnak

2010. jan. 24. 12:13
 3/8 A kérdező kommentje:
ezt nem nagyon értem,de köszi:) Megoldási tervet csatolnál?köszönöm
2010. jan. 24. 12:15
 4/8 A kérdező kommentje:
már értem,köszi:D
2010. jan. 24. 12:16
 5/8 anonim válasza:
54%

2.7: x+6x=91

3.8: x+3=2y x-7=3y ez egy kétismeretlenes egyenletrendszer

3.10:x50+y100=6200 x+y=78 ez is kétismeretlenes egyenletrendszer, az x lesz az 50esek száma

Remélem a sima elsőfokú egyenletmegoldás megy, dolgozz azért te is valamit ;)

2010. jan. 24. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

a 3.8-at én sem értem de az utolsót megmondom:


100Ft=x

50Ft=78-x


100x+50(78-x)=6800 /összevonás

100x+(3900-50x)=6800 /-3900

100x+(-50x)=2900

50x=2900

x=58


58db 100Ftossal és 20db 50Ftossal fizetett

2010. jan. 24. 12:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:D
2010. jan. 24. 12:29
 8/8 anonim ***** válasza:

3.8 Kétismeretlenes egyenletrendszer:

I. a+3=2(f+3)

II. a-7=3(f-7)

---------------

I.-> a=2f+6-3

a=2f+3

Behelyettesítem a II.-ba

2f+3-7=3f-21

25=f ->a=53

2010. jan. 24. 20:58