Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért csökkent a gyerekszám...

Miért csökkent a gyerekszám az első világháború után?

Figyelt kérdés

Nem vagyok biztos abban hogy helyes-e amit beleírnék az esszembe ezért vki hozzáértő tudna a kérdésemre válaszolni?


Azt írtam egyébként hogy a születésszabályozás valamint a gyermekhalandóság valószínűségének a csökkenése eredményezte ezt a jelenséget, csak nem tudom ilyen mar volt-e abban az időben.(a gyermekhalandóság szerintem jó viszont a masik nem tuti)



2014. okt. 17. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Akkor még nem létezett születés szabályozás.
2014. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Születés szabályozás?:D :D


Józan paraszti ésszel : Világháború --> szegénység---> kevesebb gyerek

Manapság meg.. beleírhatod azt is hogy sok ember karrier központú :)

2014. okt. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy a háború előtt volt 1 millió nő és 1 millió férfi.


A háború után maradt 1 millió nő és 950.000 férfi, mert a férfiak elmentek a háborúba és sokan meghaltak.


Ha csökken a férfiak száma, akkor logikus, hogy a gyerekek száma is csökkenjen.


A számok teljesen hasraütésszerűek természetesen, de ez egy elég alapvető ok.


Persze további tényezők is vannak, ahogy mondjátok: az elszegényedett családok nem akartak egyelőre gyereket vállalni, meg, hogy az egészségügy lerohadása miatt nőtt a gyermekhalandóság, csökkent az élveszületés aránya.

2014. okt. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó férfi meghalt a háborúban. A gyerekcsináláshoz férfi kell.
2014. okt. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag Trianon akkora sebet ejtett az országon, ami még a mi generációnknak is fáj. Szerinted abban a bizonytalan és depresszív helyzetben kinek volt kedve gyereket csinálni?
2014. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy rémlik valamiért, hogy nem csökkent, hanem nőtt.


Gondolj bele, a háborúban a férfiak a fronton harcolnak, illetve a nélkülözés miatt a harcok idejéig nem nagyon születnek gyerekek.


A háború után viszont hazamennek a férfiak, lassan-lassan az életszínvonal is konszolidálódik, szerintem az a logikus, hogy a háború után emelkednie kéne a születésszámnak, nem?

2014. okt. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miután Magyarországon is zajlottak összecsapások, bombázások így nem csak a férfiak, de a szülőképes nők száma is drasztikusan csökkent.

Azokban az országokban volt növekedés, ahol közvetlenül az ott élő lakosságot nem fenyegette veszély pl. USA.

2014. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!