Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A képen látható személyekről...

A képen látható személyekről mit kell tudni, és kik ők? Informatikai házi feladat, sürgős!

Figyelt kérdés

[link]


Olyan házi feladatot kaptam informatikából, hogy a képen látható személyekről írjak le minden fontos információt.

Nevük, fontosabb tudnivalók, mindezt magyarul.

Keresgéltem mindenhol, de nem sokat találtam, nagy része külföldi, és nagy 5-ös jár annak, aki megcsinálja normálisan. Nagyon ritkán kérek segítséget,most szépen kérem, nagyon megköszönném aki segítene! :)

Kik láthatók a képen? Miről híresek?



2014. okt. 20. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:

A képen látható nők arról híresek, hogy értenek a számítástechnikához.


Amúgy fogalmam nincs kik ezek :D

De ha rákeresel Google-ben a képre, máris nincs olyan nehéz dolgod...

[link]

2014. okt. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akik a képen vannak azokat úgy hívják, hogy az "Az ENIAC lányai".


Az ENIAC girls néven elhíresült csoport áll: kétségtelenül a világ leghíresebb számítógépes hölgyei. Név szerint: Kay McNulty, Marlyn Wescoff, Fran Bilas, Ruth Lichterman, Adele Goldstine. Ők voltak az első nők, akik a Pennsylvania egyetemen az akkoriban csúcsnak számító, óriási méretű szupergép az ENIAC (Electronic Numerical Integrator And Computer) programozói, illetve adatbevivői voltak.

Több mint háromezer kapcsoló és nyolcvan tonnányi hardver: ebből állt a gép, az adatbevitel pedig komoly matematikai műveleteket és számításokat igényelt, hiszen mindent át kellett fogalmazni a gép nyelvére, lévén, hogy ekkor még nem voltak a szó szoros értelmében vett programozási nyelvek, nem volt complier és interpreter sem. A hölgyek munkája nem csak függvények összeállításából és programozásából állt, rengeteg feladatot elláttak az óriásgép körül: Adele Goldstine és Betty Jennings készítette az első, kezdetleges szoftvereket (amelyeket el is tárolt a gép memóriája), az első ENIAC programozási kézikönyvet pedig Goldstine írta. Gyakorlatilag ők készítették a világ első számítógépes szoftvereit.


A HVG-ben volt.

2014. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, ebben csak annyi a probléma hogy a tanár azt kérte, hogy külön külön mind a négy nőről írjam le, MI A NEVE, és hogy miről híresek, és szedjek össze minél több MAGYAR információt. :) jól jönne az az 5-ös, azért is kértem segítséget, hátha valami tud segíteni.
2014. okt. 20. 16:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó linkjén ott van mindegyikük neve sorrendben. Rájuk keresel Wikipédián, és máris készen vagy. (Kicsit az angolt is gyakorlod közben.)
2014. okt. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szakor ***** válasza:
Left to right: Patsy Simmers, holding ENIAC board; Gail Taylor, holding EDVAC board; Milly Beck, holding ORDVAC board; Norma Stec, holding BRLESC-I board.
2014. okt. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak : A képen 4 nő van, te 5 nevet írtál, biztosan 100%-ig jó ha leírom? :)
2014. okt. 20. 16:32
 7/10 A kérdező kommentje:
De mindenki mást ír, most akkor melyik a jó?
2014. okt. 20. 16:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Ha szerinted hülyeséget beszélek, akkor itt a link, erről másoltam be neked az infokat. A cikk legvégén vannak.


[link]


Egyébként beírtam a gugliba, hogy "női programozók" és asszem a harmadik vagy negyedik találat ez volt.

Egyébként szívesen.

2014. okt. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szakor ***** válasza:

Nem ez az első eset, hogy a szöveg és a képaláírás nem stimmel. Nézd meg az eredeti fotót (#1 linkjén)

Bemásoltam az ott lévő NÉGY nevet.

A HVG cikke ÖT nőt emleget, valami zavar van, s alighanem az ő készülékükben...

Keresd meg az eredetit...

2014. okt. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szakor ***** válasza:

Egyébként meg a programozó nők hatan voltak...

"Notably, the six original programmers, or “computers” as they were then called, were all women. In one of the only scientific fields that has seen an increase in gender disparity over the last two decades, Betty Snyder Holberton, Jean Jennings Bartik, Kathleen McNulty Mauchly Antonelli, Marlyn Wescoff Meltzer, Ruth Lichterman Teitelbaum and Frances Bilas Spence continued the pioneering tradition of Ada Lovelace, who wrote the first algorithm for Charles Babbage’s mechanical analytical engine and is considered to be the first computer programmer."

2014. okt. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!