Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ady Endre: Góg és Magóg fia...

Ady Endre: Góg és Magóg fia vagyok én. Cimű verset tanultuk, és az a házi, hogy bizonyitsam be, hogy a költői én ősi jogaira hivatkozik. Miképp egyeztethető ez össze az új képviseletével?

Figyelt kérdés
ady endre

2014. okt. 26. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ellentét Verecke és Dévény között. A régi Kelet és az uj Nyugat.

" Szabad-e Dévénynél betörnöm uj időknek uj dalaival "

Köztudottan sokat járt Párizsban és hozta volna magával a fejlett nyugati kulturát. Ezeket fejtsd ki bővebben.

Ja és egy költőnek fontos a nép meggyőzése, segítése, bár Adynál épp nem mindig ez történik...

Remélem segítettem.

U. i.: Nincs hosszu u-m. :-)

2014. okt. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ady úgy érzi magát, mint a két címszereplő, akik a Biblia szerint elzárkózva éltek a többi néptől, és akiknek a hatalmát Isten elpusztította. A költőt nem fogadja be a magyar nemzet, mert maradiak, kulturálatlanok (Pusztaszer, az első ogy. helyszíne erre utal), nem fogékonyak a modern irodalomra. Ady vállalja a lázadó szerepét, aki ezesetben Vazul, István király unokatestvére, aki a legenda szerint ólmot öntetett Vazul fülébe. Ezt arra érti a költő, hogy nem mond le arról, hogy behozza a nyugati irodalmat Magyarországra, nem érdekli, hányan rágalmazzák emiatt. A mégis-morált is erre értetik; az egész környezet összeesküdik ellene, de ő a saját elveit juttatja érvényre.
2014. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!