Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki legyen szíves segíteni...

Valaki legyen szíves segíteni levezetni ezt a feladatot! Egy derékszögű háromszögben az 5 cm hosszú átfogóhoz tartozó két külső szög aránya 2:3 a két befogó aránya pedig 2:1. Mekkorák a háromszög szögei? Mekkorák a háromszög oldalai?

Figyelt kérdés

2014. okt. 31. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Kénytelen vagyok megkérdezni, hogy ez a feladat vicc, vagy komoly.

Ha komolyan ez szerepel valahol (amit nem hiszek) akkor azt kell válaszolni, hogy ilyen háromszög nem létezik. Túl sok adat van megadva, és ezek ellentmondanak egymásnak.

Ha egy Pitagorasz-tétellel kiszámolom a befogókat, akkor a két külső szög már kiadódik, és nem 2:3 az aránya.

[link]

2014. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 válaszoló vagyok.

Sajnálom, hogy nem reagáltál az előző kérdésemre. Ha nem ugratás a feladat, akkor itt van a "megoldása":

[link]

2014. okt. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző link hibás! Itt a jó:

[link]

2014. okt. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál!

Szórul szóra írtam le a feladatot egy feladatlapról amit házinak kaptunk. Még nem tanultuk a pitagorasz tételt.

2014. nov. 1. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!