Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Biológia feladatokban tud...

Biológia feladatokban tud segíteni valaki aki ért ehhez/aki nagyon jó ebben?

Figyelt kérdés

Aki tudja ezekre a választ, az kérem segítsen!!!



Mik az amőba testfelépítésére a főbb jellemzők? (+milyen "szabályozásra" képes?)


Az állati, a növényi, mindkettő, vagy semelyik sejtre jellemzőek a következő állítások? :

-van sejtüreg

-nincs sejtüreg

-nincs anyagcsere kapcsolat a környezetével

-fontos a mitokondrium

-néha elveszíti osztódóképességét

-van sejtfal

-nincss sejtfal

-csak sejtből képes keletkezni

-jellemzőek a zárványok

-sosincs színtest



2014. nov. 2. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogyha kinyitsz egy biológia könyvet, akkor megtalálod ezekre a választ.

Ha pedig nincs esetleg könyved, interneted biztos van. Nem kell sokat kutatni a válaszokért.

2014. nov. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

latom te se vagod a bioszt:)

akkor nem ertem miert kommentelsz ide,mikor vilagosan leirtam hogy egy hozzaerto segitsege erdekelne :))

2014. nov. 2. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Képzeld emeltezni fogok, és azért kattintottam a kérdésre mert segíteni akartam, mivel nekem is szoktak ha valamit nem értek.

De valószínűleg azért nem írt neked választ még egy "hozzáértő" sem, mert ezek olyan alap dolgok, amiket csak ki kell keresni egy könyvből.

2014. nov. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

-növényi

-állati

-egyik sem

-mindkettő

-növényi

-növényi

-állati

-mindkettő

-növényi

-állati


az amőbásat hosszú lenne leírni, sztem azt ki tudod keresni, mert az egy helyen van, nem úgy, mint az állati és növényi sejt ;)

2014. nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az amőba állati egysejtű -

(Nézd meg az egysejtű állatok felépítését valahonnan)

2014. nov. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!