Fizika lecke. Segítség, nem értem! Hogyan kell?


Holnapra kéne.

Nem hiszem, hogy addigra kapok választ, de hátha.:)


Nem értem.

Hogy kell kiszámolni az 'a'-t?

[link]



2014. nov. 3. 20:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Az "a" egy derékszögű (egyenlő szárú) háromszög befogója.

az S3=gyök2*a (pitagorasz tétel S3^2=a^2+a^2)

csak be kell helyettesítened.

2014. nov. 3. 21:44