Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 6 angol mondat forditasa es...

6 angol mondat forditasa es kiejtese helyes? SOS

Figyelt kérdés

1. We like to make predictions about the future

Kimondva :Vi lajk tu mek predikson obaut do fjucsor

2. Everybody would like to extend life expectancy, so maybe within 50 years there will be more and more centenarians.

Kiejtve: evribadi vuld lajk tu iksztend lajf ekszpektenszi szo mejbi vitin 50 jerz der vill bi mor and mor szentoneriensz

3. We also would like to be able to replace injured or damaged organs. Hopefully, it will be a routine within 50 years.

Kiejtve: vi alszo vuld lajk tu bi ebol tu riplesz indzsord or demizs ordzsönsz. Hopfully it vill bi o rutin vitin 50 jerz.

4. Maybe we will understand human brain better and it will help reduce suicide rates.

Kiejtve: mejbi vi vill andorsztend hjumon brejn betor end it vill helo redzsusz szuiszajd retsz.

5. Scientists predict that we will find evidence for alien life.

Kiejtve: szkajentiszt predikt det vi vill fajnd evidensz for elien lajf.

6. In the 2nd half of the 21st century computers will perform household tasks. However, food won't be replaced by pills as there is much pleasure in cooking and tasting.

Kiejtve: in do szekond half of do szencsori kompjutorz vill porform hauzhold tesk. Havevor, fud vont bi ripleszd baj pilz ez der iz macs plezsor in kuging end teszting.


A jelentesukben tudnatok segiteni? Tudom a szavak jelentest de annyira suta vagyok, h nem tudom szepen megfogalmazni magyarul.... fontos lenne mert szobeli a dolog, es a jelentesukkel hamarabb megtudnam tanulni


2014. nov. 5. 20:02
 1/1 chtt ***** válasza:

Jézusom! (bocs) Ezt a kiejtést (és átírást) máris felejtsd el, ha rendesen meg akarsz tanulni angolul.

Jelöld ki a mondatot és másold be a gugli fordítóba. Az első kettőt kipróbáltam, nagyon szépen kimondja.


Fordítással próbálkozhattál volna, mert sosem tanulod meg kifejezni magad, ha mások fordítnak helyetted. Szerintem többen vagyunk, akik szívesen csiszolgatjuk a "nem szép" megfogalmazást (bár nem tudom, miért programozod be előre, hogy nem tudod szépen megfogalmazni).

2014. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!