Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent a franciában ez a...

Mit jelent a franciában ez a rövidítés : all? És ezt hogy kell kiejteni?

Figyelt kérdés

A francia tanáruk írt nekünk ilyen lapokat,ahol ismert vagy ismeretlen emberek adatai vannak pl hogy hívják,milyen nemzetiségű,hány éves stb...és ez a neve alatt van.(ebben az évben kezdtem ezért tanulunk ilyeneket még!)

Csak úgy mellékesen ideírom,a neve

Helmut Grosse

(all.)=> ez lenne az amit kérdezek!



2014. nov. 5. 20:27
1 2
 1/15 chtt ***** válasza:
Én azt találtam rá, hogy allemand, ami tudtommal németet jelent. Lehet, hogy a nemzetiségét megadta?
2014. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

ez inkább angol szó, és a jelentése


all = minden

2014. nov. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 chtt ***** válasza:
100%
jó, de ha ez az angol "minden", miért van utána pont, és miért írna a franciatanár egy német név után angol szót?
2014. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

főnév.all= minden, egész,

névmás.all= valamennyi, mindegyik

vagyis mind, az összes feladott leckét meg kell csinálni.

2014. nov. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Csak úgy mellékesen ideírom,a neve

Helmut Grosse "


talán a tanár kézjegye az a helmut. v nem?

2014. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

vagy pedig amit az első mond. all. német. csak hát egy kicsit furi lenne ha tanár rövidítve tanítaná a szavakat.


Írod, ebben az évben v is szep-től tanuljátok, 2 hónap alatt mit lehet megtanulni? főleg csökkentet betűhiányos dolgokat, számomra ez érthetetlen.;(

2014. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 chtt ***** válasza:
66%

lehet, hogy nem normális dolog rövidítve megadni a népnevet, de azt sem tartom logikusabbnak, hogy egy franciatanár angol szót adjon meg

Helmut Grossénak egyébként a Marco Polo sorozatban megjelent egy kenyai útikönyve, tehát német és író... s ha ez a franciatanár is úgy tanít, mint pl. én, akkor azért adhat meg vadidegen neveket és hozzá adatokat, mert vagy névjegyet tanulnak, vagy annak alapján alapkérdéseket: ki vagy/ki ő? hány éves/~, hol lakik/laksz, mi a foglalkozása/foglalkozásod, stb. - pöpec kis párbeszédeket lehet így összeállítani :)

2014. nov. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

az all.ponttal

ezt jelenti


all. tous. minden.

Nem kicsit, nagyon furcsa lenne ha a kezdő tanulóknak csökkentet szavakat adna feladatnak.


Angol.

Anglais. akkor az angol

ang. lesz?

Olasz

Italien. az olasz pedig

ita. lesz?

allemand. német és csökkentve

all.

2014. nov. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

# 7-ke, ha te így gondolod? van benne logika.

Meglehet, az az all. egy segítő kezdő lépés a diákok számára.

2014. nov. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 chtt ***** válasza:
Olaszhoz,angolhoz nem tudok hozzászólni,az all-ra egy francia rövidítés szótárban találtam, hogy alleman, de nekem az áll tous ellen sincs kifogásom. Bocs az esetleges hibákért, ha vannak, megszűnt az internet kapcsolatom, s most a telefonomon probalkozom.
2014. nov. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!