Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki Önkénteskedne nekem...

Valaki Önkénteskedne nekem irodalomból? A téma: "Írj levelet Odüsszeusz nevében Penelopénak"? Nagyon hálás lennék a segítségért.

Figyelt kérdés
2014. nov. 6. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
elmentem öt percre félóránként kavard meg a a levest
2014. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia !


Megszólítás


Jó néhány évvel ezelőtt történt, hogy országomat, a szép Ithakát elhagyva Trójába kellett mennem.

Hősiesen küzdöttem a város bevételéért, sok hű emberem veszett oda a harcokban.

Fájó szívvel, gyakran gondoltam Reád, és kisfiamra, akit nem látok felnőni, ha a kötelesség íly sokáig elszólít szépséges hazámtól s tőletek.

Semmi hírt sem hallottam rólatok, csak remélni tudom, hogy Ithakában minden rendben van, hisz ti távol voltatok a harcoktól.

Posszeidón haragja elért bennünket utunk során, amikor hazafelé hajózva gyakran kerültünk viharba a háborgó tengeren.

Leírhatsz egy-két kalandot, a küklópszokat, stb, majd kérd, hogy hűséges hitvesként várjon rád, fiatokat, aki azóta felnőtt, nevelje bátor harcossá, aki kész megvédeni anyját. Írhatod, reméled, a kérők nem zaklatják amiatt, hogy férjét, az ország királyát már régen halottnak hiszik.

Írhatod, minden erőddel arra törekszel, hogy az isteneket megbékítsd, haragjuk ne kísérjen tovább, minden nap kéred segítségüket, hogy bárkáiddal haza juthass, és viszontláthasd szeretteidet.

2014. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megszólítás

Drága Hitvesem

2014. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg írd bele, hogy "alig várom,hogy láthassam

fiamat, Telemakhoszt" -

2014. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg azt írd még meg, hogy ha a pimasz kérőket még

ott találná mire visszaér, mind ki fogja hívni

párharcra -

2014. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!! :)
2015. jan. 31. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!