Ravenmiki kérdése:

Hogy kell megoldani ezt a feladatot? Hol metszik egymást az egyenesek? 2x – 5y = 6 5x + 10y = 60

2014. nov. 12. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg kell oldani az egyenletrendszert

2x-5y=6 /*2

5x+10y=60

4x-10y=12

összeadom a két egyenletet kiesik az y

9x=72

x=8

ezt behelyettesitem az egyikbe

16-5y=6

10=5y

y=2

tehát a 8;2 pontba metszik egymást.

2014. nov. 12. 18:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2014. nov. 12. 20:11