Szabad név? kérdése:

Milyen mozgás esetén számolhatjuk a test útját s=v*t összefüggéssel? Miért?

Egyenes vonalú: egyenletes mozgásra gondolok, de nem tudom indokolni. Segítsetek légyszí!

#fizika #mechanikai mozgás #kinematika-mozgástan
2014. nov. 14. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a megoldás, és ez szerintem egyszerűen a definíciója.
2014. nov. 14. 19:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert egyenes vonalú egyenletes mozgás esetén a v állandó.

Minden mozgásra igaz, hogy

s = v(átlagsebesség)*t


Mivel v állandó, így v(átlag)=v, ezért számolhatunk az s=v*t képlettel.

2014. nov. 14. 19:53
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az indoklást!
2014. nov. 14. 19:54
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
\vec{s}=\int\vec{v} dt. Ha v konstans, kiemelhető az integrál elé, így \vec{s}=\vec{v}\int dt. \int dt = t, így \vec{s}=\vec{v}t.
2014. nov. 16. 10:20