Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Paulo Coelho könyvei a szépiro...

Paulo Coelho könyvei a szépirodalom kategóriába tartoznak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Hmmm...szerintem igen. Elgondolkodtató könyvek, az Életről szólnak.
2010. jan. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
szerintem is :) mivel a legtöbb fiú ismerősöm ugyanúgy húzta rá a száját, mint egy irodalomkönyvre :D
2010. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%

Hát, az ELTE Bölcsészkaron elég negatív a megítélése, úgyhogy valószínűleg nem. :)


Én nem tudok véleményt mondani, mert még nem olvastam semmit Coelhotól, de tudtommal igényesebb lektűrnek (nem is ponyva, de nem is szépirodalom) számítanak.


Üdv:

egy bölcsész x)

2010. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
gondoltam h jön egy bölcsész, aki csípőből lefikázza, anélkül h egy sort is olvasott volna tőle :D
2010. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Ha nagyon bölcsész akarnék lenni, akkor most megjegyezném, hogy gyúrj egy kicsit szövegértésre, mert én azt írtam, hogy nem mondok véleményt, mert még nem olvastam. :D


Amúgy amekkora hűhó van körülötte, kíváncsi vagyok rá, szóval valamikor majd szakítok rá időt, és olvasok tőle valamit. ^^


A bőccsész :)

2010. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
de mondtál véleményt :D már az is egy vélemény, h a te karodon nem szeretik. nem tudom, én nem vagyok bölcsész, de nem is tartom magam kőbunkónak (tudom ki Ady :D), nagyon szeretek olvasni, és sztem az mondja Coelho regényeit ponyvának, aki vagy nem érti, vagy annyira sznob bölcsész, h neki minimum oldalanként 10 olyan szó kell egy könyvben, amiről más még nem is hallott, hogy menőzhessen vele a társaságban...
2010. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem ponyvát mondtam, hanem lektűrt. :D És igen, csak azért javítgatlak ki, mert szeretek kötekedni, komolyan ne vegyél. x)
2010. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
Pécs, magyar szak: a tanáraim által negatív megítélés szintén. Én olvastam Coelhót, van is, ami tetszik tőle. Pl. a Veronika meg akar halni. De nem szépirodalom. Sőt, amennyire szerettem régebben, most már az a véleményem, hogy megcélzott egy spiritualitásban hívő réteget, aztán nyomatja az igét. Csak egyre gyengébben.
2010. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem szépirodalom. sokkal könnyebb olvasmány, kevésbé hajt az esztétikai szerepre, és a témái sem visznek olyan mélységekbe. Amit elmond, azt mondja el, és ébreszt ugyan az emberben gondolatot, de nem jutunk el általa a bottól a dinókig.

-amugy én szeretem, könnyű kis esti ovlasmánynak tökéletes

2010. jún. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Magyar szakot végeztem egyetemen. Kortárs világirodalom szemináriumon egyszer szóba került Paulo Coelho. A tanárnőnk rossz véleménnyel volt róla. Szerinte mindegyik könyve ugyanarról szól, és tul.képpen spirituális "megváltást" ígér 2000-3000 Ft-ért.

Több könyvet is olvastam tőle, kezdetben szerettem - Az ördög és Prym kisasszony és Az alkimista nagyon tetszett -, később viszont, A Veronika meg akar halni és A Piedra folyó partján ültem és sírtam után több könyvet, ha jól emlékszem, nem olvastam tőle. Megkaptam pár hónapja a Bridát, azt még el szeretném...

Szerintem Paulo Coelho nem ír különösebben jól, "csupán" volt néhány nagyon jó ötlete, ért vmit az emberekhez és van érzéke hozzá, hogy divatos témát lovagoljon meg. Az utóbbi időben kiadott műveinek nincs nagy híre, vhogy lecsengett a Paulo Coelho-láz. Gondolom, a sikerét nagy részben a jó reklámnak köszönhette...

2010. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!