Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen kérdést vagy mondatot...

Milyen kérdést vagy mondatot lehetne ezekből a szavakból alkotni? (angol)

Figyelt kérdés

Nem értem az angolt,a tanár most meg feladott valami rohadt nehéz házit és nemértem..vki segitene megcsinálni?Elkell dönteni h past simple vagy past continous.Azt h tudom eldönteni?


1.What/you/do/when/I/call/you/yesterday?


2.John and Dave/talk/when/I/come into/the

room.


3.What/your father/do/at 3 p.m. yesterday

afternoon?


4.It/snow/when/you/get up/in the morning?


5.When/I/meet/him/he/wear/a black suit.


6.My parents/meet/when/they/study/at

Cambridge University.


7.What/your boyfriend/do/at 6 p.m. yesterday

evening?


8.You/wear/a red dress/when/I/ rst/see/you


9. It/rain/when/you/arrive/in London?


2014. nov. 16. 11:12
 1/1 anonim ***** válasza:

az a lényeg:

ha mindekét mondat cselekménye párhuzamosan történt akkor mindkettőbe past continoust teszel.

Mikor én zenét hallgatam anyukám mosogatot.

Ha a két történés egymás után gyorsan történt akkor mindkettőbe past simple.

Pl.: Kinyitottam az ajtót, és bementem a terembe.

Ha az egyik hamarabb történt akkor oda past simple megy még a másikba past contious.

Pl.: Mikor megérkeztem Magyarországra, sütött a nap. Itt az első tagmondatba past simple a második tagmondatba past continous kell.


Azthiszem ennyi, ez alapján csináld meg, és küld el nekem privibe, és átnézem, elmagyarázom ha esetleg nem jól csináltad, de annak hogy most én leírom neked a megoldásokat semmi értelme.

2014. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!