20 m mély kútba követ ejtünk. Mennyi idő múlva haljuk a csobbanást, ha a hang sebessége 340 m/s?

légyszi segítsetek!!

2014. nov. 20. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

1/17 mp múlva


1mp alatt 340m tesz meg a csobbanás akkor 20m mennyi idő alatt?


1mp 340m

Xmp 20m


20/340=0.0588235294 mp

2014. nov. 20. 15:10
 2/7 anonim ***** válasza:
Plusz az idő, ami alatt a kő leér a vízig, kb 2 mp.
2014. nov. 20. 15:19
 3/7 Tom Benko ***** válasza:

h=\frac{gt_1^2}{2}

h=v_s t_2

t_1+t_2 idő múlva halljuk a hangot.

2014. nov. 21. 08:07
 4/7 anonim válasza:

A mozgás 2 részből áll. Az 1. Része az, amikor a kő szabadesést végez, a 2. Mikor a csobbanás hangja "jön", egyenes vonalú, egyenletes mozgást végez a hang


Adat ki gyűjtés:


S=20m

vh=340m/s

g=10m/s^2

v0=0


S=v0*t+g/2*t^2 az alap képlet, de mivel a v0=0, azért azt nem vesszuk figyelembe, a lényeg az hogy mindenféle matematikai egyenlet rendezéssel arra fogunk jutni, hogy a


t1=√2s/g


Behelyettesítünk:

T1=√2*20/10 = 2s

t1=2s


Jon a 2.resz, a hang kiszámítása. Ez ugyebár egyenes vonalú egyenletes mozgás, így nem túl nehéz


Alap képlet: vh=s/t


A számunkra kellő képlet:


t2= S/vh

Behelyettesítünk


20/340=0.0588s


Tösszest pedig úgy kapjuk meg, hogy összeadjuk a t1et meg a t2őt.


tö=t1+t2= 2+0,0588= 2,0588


A végére még odacsap egy szimpa választ

2022. nov. 23. 19:04
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
@4: Ezt miért kellett? A kérdező nem hülye, hogy ne tudjon számolni!
2022. nov. 24. 18:13
 6/7 anonim válasza:
@5, elnézést, nem gondolom a kérdezőt hülyének, gondoltam, ha eleve nem igazán érti, hogy hogyan kell megoldani a feladatot, hátha segít neki megérteni. Elnézést!
2022. nov. 25. 07:44
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
@6: Az elmúlt nyolc évben nem jelezte, hogy gondja lett volna a válaszokkal, szóval valószínüleg ment neki.
2022. nov. 27. 16:14