Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kapcsolhatók az alábbi...

Hogyan kapcsolhatók az alábbi helynevek II. Rákóczi Ferenchez? (egy-egy mondattal válaszolj! )

Figyelt kérdés

Tudnátok ebben segíteni? :D Biztos benne van a könyvbe valahol de én vagyok a retardált higy nem találom meg.. :D


Borsi:


Bécsújhely:


Brezán:


2014. nov. 22. 09:46
 1/3 A kérdező kommentje:
hogy*
2014. nov. 22. 09:47
 2/3 chtt ***** válasza:

Nem hinném, hogy retardált vagy, esetleg figyelmetlen, de az bárkivel előfordulhat...

Borsi - itten született (1676)

Bécsújhely - itten raboskodott (1701)

Brezán - ~i kiáltvány

(gondolom, majd mondatba foglalod)

segítségként még:

[link]

[link]

s még a szövege is itt vagyon, ha érdekel az ilyesmi:

[link]

2014. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Borsi:"1676-ban Zrínyi Ilona Munkácsról Regécre vezető útja közben szállt meg, a véletlennek köszönhető, hogy II. Rákóczi Ferenc március 27-én itt született meg.[11] A születésének helye feltehetően az azóta megsemmisült délnyugati sarokbástyában, a fejedelemnői lakosztály lehetett."

Bécsújhely:"1701-ben II. Rákóczi Ferencet Eperjesen elfogva ide hurcolták ugyanabba a börtönbe, melyből 30 évvel azelőtt nagyapja, Zrínyi Péter a vérpadra került. Rákóczi a börtönből Gottfried Lehmann császári kapitány segítségével november 7-én megszökött"

Brezán:"Ide menekült II. Rákóczi Ferenc erdélyi fejedelem 1701-ben a bécsújhelyi börtönből"


De mindezt a Google segítségével te is megtaláltad volna!

2014. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!