Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet megtanulni jól...

Hogyan lehet megtanulni jól érvelő fogalmazást írni?

Figyelt kérdés
Érettségire szeretnék gyakorolni, valahol nem lehet nézni példákat érvelő fogalmazásra? A verselemzés az nem nagyon megy! Ezért gondoltam,hogy begyakorlom az érvelő fogalmazást!

2014. nov. 23. 13:02
 1/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Egyébként szerintem készíts listát magyar és világirodalmi művekről fontosabb gondolatok, motívumok, témák alapján.


Pl. hazaszeretet, bűn és bűnhődés, háború, pénz, önfeláldozás, szerelem, utazás.


Mivel az érvelő fogalmazásban irodalmi példákat is kell említeni, ezért nagy segítség lehet, ha már előre rendszerezed műveket.

2014. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

Nézzünk egy példát!


Bűn, büntetés, bűnhődés témában érdemes megemlíteni:


Biblia (tömegesen találsz benne epizódokat a fenti témában)


Homérosz: Odüsszeai (Odüsszeusz bolyongása mint büntetés)


Szophoklész Antigoné (különös tekintettel Antigoné cselekedeteire és Kreón jellemzésére)


Berzsenyi Magyarokhoz I (magyar nép bűnhődése)


Arany balládái mintaértékű példák, kivétel nélkül zseniális művek.


Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés


Tolsztoj: Anna Karenina (házasságtörés és a bűn, társadalmi kirekesztés mint büntetés)


Thomas Mann: Doktor Faustus (egy fiktív zeneszerző az ördöggel paktál, kárhozat és örök pokol a büntetés az életben elért sikerekért)


és a sor még nagyon hosszan folytatható. Csak néhány ötletet szerettem volna adni.

2014. nov. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM szépen
2014. nov. 23. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!