Valaki segítene? Matek. Többi lent.


Milyen helyzetű az 5x-12y+26=0 egyenletű egyenes az x(négyzet)+y(négyzet)=36 egyenletű körhöz képest?


Mekkorák a háromszög szögei, ha oldalai 8 cm, 10 cm, 16 cm hosszúak?


És hogyan oldjuk meg azt, hogy 1/2log(2x-1)+log(gyök)x-9=1



#matematika #exponenciáli
2014. nov. 26. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A másodikhoz_

[link]

Ebbe beírod az oldalakat, és kiírja a megoldást. ( Igaz az ábra kicsit kicsi)

Részletes magyarázat videón:

https://www.youtube.com/watch?v=tLtByppCt7c

2014. nov. 26. 18:19
 2/3 HSz76 ***** válasza:

2)

A háromszög magasságát kell először meghatározni, aztán szinusz segítségével a szögek kijönnek.


A háromszöget 2 db-ra vágjuk a magasságával.

Így 2 derékszögű háromszöget kapunk:


8^2=m^2+x^2

10^2=m^2+(16-x)^2


ebből a 2 egyenletből kijön az m, és x értéke.


Ha m megvan, akkor: alfa a 8 cm-es, és 16 cm-es oldalak által bezárt szög


szinusz (alfa)=m/x


béta a 10 cm-es, és 16 cm-es oldalak által bezárt szög


szinusz (béta)=m/(16-x)

2014. nov. 26. 18:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyenes egyenletét helyettesítsd be a kör egyenletébe.

Kapsz egy másodfokú egyenletet.

Ha a diszkrimináns>0 akkor két megoldás lesz tehát metsző egyenes.

Ha a diszkrimináns=0 akkor érintő egyenes

Ha a diszkrimináns<0

akkor az egyenes a körön kívűl halad tehát nincs közös pontjuk.

2014. nov. 26. 18:51