Sziasztok!


Holnap felelek és kaptunk két házit viszont egyik feladatot sem értem, ez az analízis témakör nem az erősségem. :/

A 176 és a 177-es feladatot adta fel a tanár.

[link]


Előre is köszönöm a segítséget! :)


2014. dec. 1. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezeket mind ugyanúgy kell megoldani.

Felírod a feltételeket és felírod azt a mennyiséget, amit optimalizálni kell.

Utána a feltételek segítségével egy ismeretlenre redukálod a kifejezést.


176)

A négyzet oldala legyen 'a', a magassága 'M'. Mindegyik d-ben megadva.


Akkor a térfogata

a^2*M = 300

az ára

800*a^2 + 600*(4*a*M)


elsőből ki lehet fejezni az M-et.


M=300/a^2


Beírva a másodikba:


800*a^2 + 600*(4*a*300/a^2)=

800a^2+ 720000/a


Ennek keressük a minimumát. Deriválod 'a' szerint, ahol a derivált 0 ott van szélsőértéke.

Ellenőrződ, hogy az tényleg minimum-e.



177) Ugyanez az elv.

Legyen a belső téglalap oldalai 'a' és 'b' cm-ben megadva.


A belső terület a*b=60


A teljes lap területe:

(a+10)*(b+6)


Elsőből: b=60/a

Beírva a másodikba:

(a+10)*(60/a+6)


Ennek keressük a minimumát.


Deriválod, ahol a derivált 0 ott van szélsőérték.

2014. dec. 1. 20:00