Megoldás? Egy normális eloszlású valószínűségi változó várható értéke (m) 2; szórása (szigma, s) 2. Adja meg F (-2) értékét! Válasszon ki egyet: a. 0, 0228 b. 0, 0540 c. 0, 0175 d. 0, 0243 e. 0,1284 f. 0,121 g. 0,19945 h. Egyik sem.

2014. dec. 9. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen Y N(2,2^2) normális eloszlású v.v., ahogy a szövegben van.

Standardizálni kell:

F(-2)=P(Y<-2)=P( (Y-2)/2<(-2-2)/2 )=P(Z<-2)=FI(-2)=0,02275


(Z standard normális eloszlású v.v. a fentiben.)

2014. dec. 9. 15:30