Antoan kérdése:

Tudnátok segíteni hogy az (e^-2x) x^2 függvényt hogyan deriválom le?

2014. dec. 13. 19:43
 1/3 anonim válasza:

Szorzatfüggvény deriválási szabáláyt keresd elő.

((e^-2x)*x^2)'= (e^-2x)'*x^2 + (e^-2x)*(x^2)'

2014. dec. 13. 20:08
 2/3 anonim ***** válasza:

szorzat deriválása: (f*g)'=f'*g+f*g'


Ez alapján

((e^-2x)* x^2)'=(e^(-2x))'*x^2+e^(-2x)*(x^2)'


e^x deriváltja önmaga, x^2 deriváltja 2x ((x^a)'=a*x^(a-1)). Viszont oda kell figyelni, hogy mindig szorozni kell a belső függvény deriváltjával is (f(g(x))'=f'(g(x))*g(x)'):


(e^(-2x))'*x^2+e^(-2x)*(x^2)'=

e^(-2x)*(-2x)'*x^2 + e^(-2x)*2x=

e^(-2x)*(-2)*x^2+e^(-2x)*2x=

2x*e^(-2x)*(-x+1)


esetleg még átalakíthatod így: (2x*(-x+1))/e^(2x)


És voálá, le van deriválva :D

2014. dec. 14. 02:19
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. dec. 15. 19:21