Oldja meg az alábbi egyenleteket!
a) log(alsó indexbe)3 (gyök alatt: x+1 gyökön kívül +1)=2 x valós szám és x(nagyobb és egyenlő) -1
b) 2cos^2x = 4-5 sinx x tetszőleges forgásszöget jelöl
2014. dec. 14. 10:16
1/2 anonim válasza:
3^(log3((x+1)^(1/2)+1=3^2
(x+1)^(1/2)+1=8
(x+1)^(1/2)=7
x+1=49
x=48
2/2 anonim válasza:
2-2sin^2x=4-5sinx
six=u
2u^2-5u+2=0