Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika, pitagorasz tétel....

Matematika, pitagorasz tétel. A képlet, megoldás és a levezetés az jó?

Figyelt kérdés
[link]

2014. dec. 14. 15:47
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nem.

Nem.

A tétel:

a(négyzet)+b(négyzet)= c(négyzet)

az a-b a befogók, a c az átfogó.

Neked most az egyik befogó hiányzik, tehát a befogó négyzetét , ki kell vonnod az átfogó négyzetéből, majd az eredménynél gyököt vonni.

2014. dec. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

1. vagyok

Amúgy paraszti ésszel is láthatnád hogy nem jó, ugyanis 6,5 cm, és 6cm a két adat. Hogy lehetne a harmadik 78 centi?

Nem mellesleg pedig tudnod kéne, de az ábrán is látszik, hogy mindig az átfogó a leghosszabb oldal.


13/l

2014. dec. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
78cm az a megoldás.
2014. dec. 14. 16:00
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem jó, mert az elején hibásan írtad fel a képletet.


a^2+b^2=c^2


Ez a Pitagorasz tétel, ha a c oldal az átfogó.Ezt nem írhatod fel úgy, ahogyan tetted, mert az már nem a Pitagorasz-tétel.Ha nem megy úgy, hogy egyből behelyettesítesz, akkor ez helyesen átrendezve úgy néz ki, hogy:


c^2-a^2=b^2


Ha ezzel számolsz, akkor megkapod a helyes a helyes eredményt.Röviden tehát az egyenletrendezésed rossz, és emiatt az egész feladat hibás.


(Egyébként már csak azért sem jó a 78,52 cm, mert a háromszög egyenlőtlenség kimondja, hogy a háromszög bármely két oldalának összege nagyobb a harmadik oldalnál.Ha a másik két oldal 6 és 6,5 cm, akkor 12,5 cm-nél biztosan kisebb a feladat megoldása.)

2014. dec. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg hülyeséget írtál. A befogó és az átfogó volt megadva. Sztem te nem nézted meg eléggé a rajzot.
2014. dec. 14. 16:01
 6/11 anonim ***** válasza:
De, mindketten megnéztük és igazunk is van.Te rendezted rosszul az egyenletet már a feladat legelején.
2014. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

1. vagyok


Szerintem sürgősen beszélj a matektanároddal, mert a pitagorasz tétel nagyon fontos, és te egyáltalán nem érted.

2014. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Te nagyon nem értesz a matekhez. Legalább ne vitatkozz, ha segítenek...
2014. dec. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

1. vagyok, még mindig.


Ez az utolsó próbálkozásom. Ha ezt sem érted, akkor semmit sem tudsz a pitagorasz tételről, és itt senki sem fog tudni neked segíteni, egyedül csak a matek tanárod:


[link]

2014. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A képen van egy elírásom:

*...gyököt kell vonnod a b oldalon (c2-a2=b2...

2014. dec. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!