Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek jól csináltam meg...

Szerintetek jól csináltam meg az angol feladatot? Be kell illeszteni az igéket a megfelelő igeidőben (Past Simple, Continous, Perfect, Preesent Perfect) Ezek az igék: have, seem, be, go, sit, reserve, enjoy, remark, like, read, reply.

Figyelt kérdés

A wealthy man went in the theatre with his pet elephant. He had reserved the best seats they could had a good view. Everyone seemed very surprised at how interested the elephant was to be in the play and at the end of the play the manager of the theatre sit up to the wealthy man and responded on this.

'Your elephant certainly seemed enjoyed himself. I must say I was surprised he liked the play so much.

'So was I,' replied the wealthy man. When he was reading the book the play was based on, he didn't like it at all.


2014. dec. 17. 13:56
 1/7 chtt ***** válasza:

Könnyebb lenne, ha a likas változatot is látnám...

sat in the theatre (mert "went TO the theatre)

could have - segédige után az ige egyes alakja (kivéve a perfect igeidőket)

how interested the elephant was in...

went up to the wealthy man and remarked on this

- your elephant certainly enjoyed/seemed to be enjoying


likak nélkül nem telik többre, bocsi :)

2014. dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 chtt ***** válasza:
Bocs, de kiemelés helyett inkább beírhattad volna a likas változatot, az többet segített volna.
2014. dec. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A második mondat már hibás.
2014. dec. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chtt ***** válasza:
Az első is, kedves OtterWhiskers. :)
2014. dec. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az jó. A színházhoz is lehet menni meg be is lehet menni a színházba.
2014. dec. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy lehet, akkor kell az in után to is. Most fáradt vagyok már, hogy eszembe jusson.
2014. dec. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 chtt ***** válasza:

"Szerintem az jó."

Nem, nem, a "go to" vagy "go into". :)

Bár a kérdező magas íven tojik a fejünkre, én valahogy így látom a sztorit:


Egy gazdag ember ült az elefántjával a színházban. (jobb lenne a "was", de így még nem találtam a "sit helyét). A legjobb helyeket foglalta le, hogy jól lássanak. Mindenki meglepettnek tűnt, mennyire érdekelte a darab az elefántot, és az előadás végén a színház igazgatója fel is ment a gazdag emberhez, és megjegyezte ("megjegyzést tett rá" értelemben)

- Az elefántja láthatóan jól érezte magát. Meg kell, hogy mondjam, meglepett, hogy ennyire élvezte a darabot.

- Engem is - felelte a gazdag ember. - A könyv, amiből a darab készült, egyáltalán nem tetszett neki.


Csak nyersfordítás, nehogy nekiálljatok belekötni, hogy "a könyv, amelyen a darab alapult", meg ilyesmi.


És kedves kérdező, aki szóra sem méltatsz minket, a likak azért lennének fontosak, mert ha a "seemed very surprise" adott, akkor jó beírhatjuk az elefánthoz a "seem"-et, csak persze nem olyan alakban, ahogy te tetted, de ha az első "seem" is már beírt igealak volt, és egy igét nem használhatsz fel kétszer, akkor ugyi...

Mindegy, Te tudod, miért nem lehet valami támpontot adni, ha már segítséget kértél - gondolom, nem lehet túl fontos a dolog, ha még arra is van idő, hogy kiemeld és várj a végtelenségig.

További sok sikert az angolhoz.

:)

2014. dec. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!