Magyar versenyfeladatok! Segítség?

Figyelt kérdés

Tudom, h ez így nem szép, de hát nem tudom, és mire versenyre megyek tudnom kell. A tanárnőnek holnapra kell átadni.

Mondom a feladatokat.

1.) Mi az, hogy határozórag? [írj példát!]

2.) Ezek közül a szavak közül: ébredt, rázogatás, szürkeség, eget, aludna melyik képzett szó, jellel ellátott szó és ragos szó?

3.) Melyik a 2 kakukktojás?

virrad-pirkad-virít-világosodik-reggeledik-hajnalodik-pitymallik-dohog-dereng [én a virítot és a dohogot húztam alá]

4.) Milyen hangtani változás van ezekben a szavakban?:

házakba, mécsessel, úgysem, ébresztgetni

5.) Mi az az azonos alakú szó?

6.) Ebben az idézetben: Előbb halvány szürkeség tűnt fel keleten- melyik két szó összetett és nem igekötős ige?

7.) Hova húzódik az, aki "bújna vackába vissza"? Mit jelent a vacok szó? És a vacoknak kéne egy rokonértelmű szava!

8.) Az alábbi összetett szavak közül mi az előtagja MINDNEK: tartó, leves, idom, héj, festék?

9.) Biliárd vagy billiárd?

10.) Ha bizonytalan vagy egy szó helyesírásmódjában, melyik kézikönyvben ellenőrizheted le a szó helyesírását? Írd le a szótár(ak) címét!


Köszönöm mindenkinek aki segít, és légyszí, ha csak egy valamit tudsz, akkor is segíts! Nagyon-nagyon köszönöm! :)

[egyébként 6.-os vagyok, ez egy 5.-es köztársasági verseny feladatsora, ismétlés gyanánt ez van nálunk, de nem nagyon emlékszem az ötödikes feladatra. Em 10 és félre már sikerült válaszolnom :P]


2010. febr. 2. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
8.) tojás x)
2010. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. febr. 2. 19:35
 3/5 A kérdező kommentje:
1.-t, és 5.-et mostmár tudom! :) De akkor még maradt 7!
2010. febr. 2. 19:43
 4/5 A kérdező kommentje:
Holnapra kellene, de mind1, mostmár meglettek oldva, esetleg leírhatjátok a megoldásokat, a 6. kérdést, pedig nem jól tettem fel, mivel nem abból az egy mondatról, hanem egy teljes idézetről szól a kérdés!
2010. febr. 2. 20:43
 5/5 A kérdező kommentje:

20-ból 16,5 pontom lett, mostmár nem kell írnotok megoldásokat!

1. a tojás helyes volt, köszönöm!! :}

2010. febr. 3. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!