Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Kőszivű ember fiaiban ki...

Márk14 kérdése:

A Kőszivű ember fiaiban ki mondja kinek hogy:"Ő volt köztünk az egyedüli hős?

Figyelt kérdés

2015. jan. 3. 18:20
 1/2 anonim válasza:

Lánghy Bertalan mondta Baradlay Ödönről.

hogy kinek mondja azt nem tudom ..

2015. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"A végzet betölt; megváltozhatlan volt. Most már hasztalan lett volna Ödönnek előállni, és belekiáltani a világba: „Én vagyok az; nem a másik!”


Nemcsak oktalanság lett volna az most már, de kegyetlenség saját családjához, melynek most már ő egyedüli fenntartója. Nem maradt hátra más, mint tisztelettel hajolni meg a magát feláldozott testvér emléke előtt.


„Ő volt közöttünk az egyedüli hős.”


S ezt jól mondta; mert meghalni egy ügyért, melyet imádunk, s melyben hiszünk – emberi becsvágy; ámde meghalni egy ügyért, melyet imádunk, de melyben sohasem hittünk – emberfölötti áldozat.


Amazok „derék emberek”, de ez a „hős”.t"


Ödön mondja, hogy kinek, szerintem nem derül ki, de legfiatalabb testvéréről, Jenőről (Ödönt akarták kivégezni, de Jenő feláldozta magát helyette, és mivel a két név németül nagyon hasonló, a bíróság nem jött rá, hogy nem a megfelelő személyt végezték ki).

2015. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!