Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt hogyan kell a számológéppe...

Ezt hogyan kell a számológéppel kiszámolni?

Figyelt kérdés

nem tudok rájönni..a nulla után van egy vesszö csak lehagytam.. linkeltem


[link]



2015. jan. 5. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak tudományos számológéppel tudod (amin van pl. szinusz).


-beütöd a 0,644-et a számológépbe

-SHIFT vagy 2ndF, ami van

-megnyomod a "sin" gombját.


Így megkapod, hogy minek a szinusza ennyi.


Fontos! Nézd meg, hogy milyen módban van a számológép; attól függően, hogy milyen eredményt szeretnél kapni, úgy kell beállítani; ha a végeredményt fokban szeretnéd megkapni, akkor DEG-ben, ha radiánban, akkor RAD-ban kell állnia. Ha fokban szeretnéd, akkor ~40,09°-ot, ha radiánban, akkor ~0,6997-et kell kapnod.

2015. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) ezt még tudom,csak most nézem rosszul irtam ki a kérdést, arra lennék kivácsi,hogy a 4,6-ot hogyan kell szorozni a sin 75fokkal (hogyan irjam ezt be a gépbe?
2015. jan. 5. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt is ügyelni kell arra, hogy DEG-ben legyen a számológép.


Beírod, hogy 75, aztán szinusz, szorzol 4-gyel és osztod 6-tal. Ezt 2 okból tehetjük meg; egyrészt azért, mert a műveleti sorrend alapján előbb sin(75°)-ot kell kiszámolnunk, másfelől a szorzás kommutatív, vagyis a szorzótényezők felcserélhetőek.


De, ha sorrendben akarod beírni, akkor 4, /, 6, *, aztán 75, sin, egyenlőségjel. Ki fogja adni a fenti számot.


(Megjegyzés: én 0,64395-re kerekíteném.)

2015. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! ment a zöld :)
2015. jan. 5. 19:08
 5/6 A kérdező kommentje:
ne haragudj,hogy még zavarkodok,lenne még egy kérdésem.. ezt hogyan végezzem el(számológéppel,hogyan irjam be)?
2015. jan. 5. 19:34
 6/6 A kérdező kommentje:

a link lemaradt..


[link]

2015. jan. 5. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!