Segítenél megoldani ezeket? /nagyon meg köszönném/


Segítsetek pls.. Nem voltam suliba ,beteg voltam és fizikából holnapra meg kell csinálni ezeket a feladatokat és a ki nem csinálja meg 1 -est kap :( És ráadásul nem is nagyon értem hiába olvasom a könyvet úgy ,hogy szépen kérlek segíts!



SZÁMÍTSD KI!


1.Egy 20 000N súlyú téglarakás 2m2 területen nyomja a földet.Mekkora a téglarakás által kifejtett nyomás?



2.Mekkora nyomást fejt ki egy gyerek a jégre,ha egy lábon egyenletesen siklik,a súlya 400N, és a korcsolya 10cm2-es felületen érintkezik a jéggel?Hogyan változik nyomás ,ha egy helyett két élen siklik?/két korcsolya egyforma/


3.Egy ember sítalpon áll a hóban.A súlya 700N,egy síléc talpának 0,2m2 a felülete.Mekkora sítalpak alatt a nyomás, ha az ember két sílécen siklik?


4.Egy vízszintes úton haladó vontató kerekei alatt 60000Pa a nyomás, a nyomott felület 0,5m2.Mennyi a vontató súlya?


5.Mennyi annak agyereknek a súlya, aki 300cm2-nyi felületen nyomja a talajt,és a nyomása 15 000pa?


6.Egy 30m2 területű járdát lebetonoztak. A beton réteg nyomása a talajra 3000Pa.Hányszor fordult az a 3 tonnával terelhető teherautó, amelyik a betont szállította?


7.Az egymásra rakott vaslemezek együttes súlya 4000N.A vaslemezek nyomása a padlóra 2000Pa.Mekkora a legalsó lemez területe?


8.Egy szekrény súlya 800N,nyomása a padlóra 20 000Pa.Mekkora a szekrény lábainak padlóval érintkező együttes felülete?



9.Egy gép súlya 20 000N.Mekkora legyen a gép talpfelülete,ha a padlóra kifejtett legnagyobb nyyomás 30 000Pa lehet?


2010. febr. 7. 18:45
 1/3 anonim válasza:

csak az eredményeket írjam le?

1 = 10.000Pa

jolvan rájöttem nincs kedvem mindet kiszámolni inkább leírom a képletet.

p=Fny/A-->nyomás=nyomóerő(súly)/érintkező felület

2010. febr. 7. 18:51
 2/3 anonim válasza:
előző vagyok: ahogy átnéztem mindet ezzel a képlettel kell kiszámolni
2010. febr. 7. 18:52
 3/3 anonim ***** válasza:

p=F/A

F=pxA

A=F/p


p= nyomás

F=nyomóerő

A= nyomott felület

nem akarok számolgatni, de tessék:


(8. feladat)

Példa:

F=800N

p=20000Pa

A=?

A=F/p=800N/20000Pa=0,04 m2

A=0,04 m2


9. feladat

F=20000N

p=30000Pa

A=?

A=F/p=20000N/30000Pa = 2/3m2=

A=2/3 m2


Lehet, hogy rosszul számoltam, vagy valami hülyeséget csináltam, de a képlet a legfntosabb, nem néztem meg annyira a feladatokat... de szerintem jók (mármint az utolsó 2)

2010. febr. 7. 18:57