Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a banánköztársaságok?...

Mik a banánköztársaságok? Felpontozom azt, aki értelmesen válaszol!

Figyelt kérdés

Valaki tömören, és röviden el tudná mondani, magyarázni? Földrajz leckémhez kell, más oldalakon is kerestem, de ott nagyon tágan magyarázzák, és nekem a szükségesebb dolgok kellenének róla.

A segítségeket előre is nagyon köszönöm! :)


2015. febr. 1. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a wikin. Ott elég egyértelmű a leírása. Ha elolvastad és van még kérdésed, várom ide.
2015. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom igazán, de utánagondoltam mire szokták ezt a kifejezést használni.

Jellemzően szegény országok, olykor nyersanyag vagy egyéb kincsekkel, zavaros politikai helyzettel, gyakori polgárháborúkkal (olykor 10-20évig elhúzódva), puccsal, erőszakkal hatalomra kerülő kormányokkal, inkább teljhatalmú uralkodókkal, akik a meglévő (kevés) kincsből jól élnek, parádéznak, a király lánya Európában tart esküvőt elképesztő pompával, luxus szállodában (volt rá példa), polgáraik meg éhen halnak.

Olykor olyan szintű az éhinség, hogy nemzetközi segélyszervezetek juttatnak adományokat a nyomornegyedekbe, másik törzs elől menekülve a menekült táborokba szorult éhezőknek.

Aztán jön a következő uralkodó (talán ha beérett a következő banán?) és tulajdonképpen nem változik semmi.

2015. febr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, felpontoztalak titeket, többször elolvastam a Wikipédián is, és utána sikerült rájönnöm hogy mi a lényege, és a második válaszoló is sokat segített! :)
2015. febr. 1. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!