Feldobunk egyszerre 2 kockát. Mennyi a valószínűsége,hogy legalább az egyikkel 6-ost dobunk?
Mennyi a valószínűsége,hogy a két dobott szám összege 8,ha tudjuk az egyik dobás 6.?
2015. febr. 1. 11:31
1/1 anonim válasza:
2 kockával 36 féle eredmény jöhet ki. (6*6)
Ebből, amikben van 6-os:
1-6, 2-6, 3-6, 4-6, 5-6, 6-6
6-1, 6-2, 6-3, 6-4, 6-5
Vagyis 11 esetben
P=11/36
Másképp kiszámolva: Ha nincs benne hatos, arra 5*5=25 eset van.
P=1-25/36
Az összeg akkor 8, ha 2-6 vagy 6-2 jött ki.
Ez 2 eset a lehetséges 11-ből.
P=2/11