Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értem a kémia házit,...

Nem értem a kémia házit, segítséget kérhetek?

Figyelt kérdés

1.Csoportosítsd a megismert kémiai reakciókat!

a, A kölcsönhatásba lépő anyagok száma szerint:

b, Az energiaváltozás szempontjából

2.Jelöld a szokott módon az alábbi kémiai változásokat!

a, a vízbontás:

b, a hidrogén égése

c, a magnézium égése

d, a cukor elszenesítése

3.Azonosítsd az anyagokat!

Milyen kísérletekkel tudnád megállapítani hogy melyikben mi van?

Sorold fel a tervezett kísérleteket!

a,Három kémcsőben porcukor,sütőpor,só van.

b,Három kémcsőben desztillált víz,meszes víz és csapvíz van.

c,Három dugóval lezárt kémcsőben hidrogén,oxigén és szén-dioxid van.


2015. febr. 3. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kölcsönhatásba lépő anyagok száma szerint lehet egyesülés, vagy bomlás. Egyesülésnél két anyagból lesz egy, a bomlásnál meg egy anyagból lesz több (nem biztos hogy csak kettő, itt lehet több is). Az energiaváltozás szempontjából pedig a reakció exoterm, ha hőfejlődéssel jár, és endoterm, ha kívülről kell energiát befektetni (melegíteni, vagy áramot átvezetni rajta), hogy végbemenjen. Általában az egyesülések exotermek, a bomlások pedig endotermek. Az égések mindig exotermek és egyesülések, úgyhogy a b és a c már meg is van. A másik kettő meg bomlás, és endoterm.

A 3-as feladatban az a feladatot én úgy oldalán meg, hogy felhevíteném mindhármat, és amelyik elszenesedik az volt a cukor, a másik kettőbe meg égő gyújtópálcát dugnék, és amelyikben az elalszik, abban volt a sütőpor, mert abból szén-dioxid szabadol fel hő hatására. A b feladatban 1-1-1 csepp fenolftalein indikátort adnék a vizekhez, és amelyikben vörös lesz, az a meszes víz, mert az lúgos kémhatású, és abban vörösre színeződik a fenolftalein. A másik kettőt meg felforralnám, és amelyikben vízkő válik ki a kémcső falára az volt a csapvíz, a desztillált vízből nem válik ki vízkő. c: gyújtópálcát dugnék mindháromba: a hidrogén pukkanna egyet, az oxigénben a gyújtópálca hevesebben égne, a szén-dioxidban meg elaludna. Remélem segítettem. Ha igen, pontozz fel.

2015. febr. 4. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm sokat segítettél :)
2015. febr. 11. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!