Sürgős lenne! Előre is köszönöm!

2015. febr. 9. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Belülről kifelé haladva kibontogatod a zárójeleket, összevonsz, és onnan már könnyű megoldani.
2015. febr. 9. 21:04
 2/7 anonim ***** válasza:
2015. febr. 9. 21:57
 3/7 anonim válasza:

5x-3[4x-2 (4x-3 (5x-2) ) ]=182


1. 3 (5x-2) = 15x-6

2. 4x-(15x-6) = -11x-6

3. 2*-11x-6 = -22x-12

4. 4x-(-22x)-12 = 26x-12

5. 3*26x-12 = 78x-36

6. 5x-78x-36

7. -73x+36


73x+36=182

73x=146 /:73

x=2


(mivel a preparált feladatok többségének eredménye egész szám talán még el sem rontottam)

2015. febr. 10. 01:26
 4/7 anonim ***** válasza:
De elrontottad, mert a 7. lépés után lehagytad a mínusz előjelet. A végeredmény -2.
2015. febr. 10. 09:14
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. febr. 15. 10:41
 6/7 A kérdező kommentje:

2-es


Annál a programnál lehet egy számot pl négyzetre emelni?

2015. febr. 15. 10:49
 7/7 anonim ***** válasza:
^2
2015. febr. 16. 12:19