Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A hét minden napján vendéglőbe...

A hét minden napján vendéglőben ebédeltem, és mindig menüt ettem. Mennyit fizettem összesen, ha munkanapokon z ft-ba, szombaton másfélszer annyiba, vasárnap 1865 ft-ba került a menü, és még vettem összesen 640 ft-ért üdítőt is?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet egyenlettel felírni ezt a feladatot?

2015. febr. 22. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert nincs megadva, hogy összesen mennyit fizettél. Hiába van megadva a vasárnapi menü ára, lehet, hogy hétköznap tizedannyiba került, vagy tíszer, húszszor annyiba, stb... Ez így megoldhatatlan, pontosabban végtelen sok megoldása van.
2015. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2015. febr. 22. 11:37
 3/3 anonim válasza:

egy, ehhez hasonló feladatot egy ilyen egyenlettel lehetne megoldani: " z + 1,5*z + 1865 + 640 = x "

persze ez a feladat akkor oldódna meg, ha az x helyén egy szám lenne (azaz meg lenne adva, hogy mennyi a heti összes kiadásod), és mondjuk az lenne a kérdés, hogy hétköznap mennyi volt a menüár, és akkor az lenne a válasz, hogy "z=...", na akkor csak egy egyismeretlenes egyenlettel lenne dolgunk... de így tényleg az is lehetne akár a válasz a matekkérdésre (az első válaszoló írásához hasonlóan), hogy ennyi erővel akármit be lehet írni a z helyére, és voálá, a semmitől a csillagos égig akármennyibe kerülhetett... (de sztem egy csirke a biztos megoldás xD)

2015. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!