Hogyan kell forgatni?

Figyelt kérdés
Van egy feladatom, mely szerint -135 fokkal kell forgatnom. Viszont kimaradtam az anyagrésznél. Valaki el tudná nekem magyarázni lépésről lépésre hogy is kell ezt? Mert órán már csak annyit láttam, hogy "itt kell felezni, ez a 30 fok kell nekünk, itt kell egy kcisit összébb csukni a körzőt...", aztán nem sokat értettem meg az egészből! Nagyon fontos lenne, előre is köszönöm!

2015. márc. 6. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:

A -135°-os forgatás azt jelenti, hogy 135°-kal forgatjuk el az óramutató járásával megegyezően.


Azt kell megnézni, hogy ezt a 135°-ot össze tudjuk-e rakni olyan szögekből, amiket meg tudunk szerkeszteni?


A válasz: igen; kell nekünk 2*60° és még 15°. A 15°-ot úgy kapjuk meg, hogy a 60°-ot kétszer elfelezzük. Remélem, hogy ezek szerkesztése megy, mert ennek az elmagyarázása elég nehézkes lenne itt. Ezeket a szögeket mindig arra az egyenesre kell megszerkeszteni, amelyik a forgásközépponton és a forgatandó egyenesen halad át.


Másik lehetőség: az is észrevehető, hogy 90°+45°=135°. Ennek a megoldása talán könnyebb: állítsunk egyenest a forgásközéppontra és az egyik forgatandó pontra, majd a forgásközéppontra állítsunk merőlegest, ezzel a síkot négy részre (negyedsíkra) vágtuk. Azt nagyjából tudjuk, hogy ha elforgatjuk ezt az pontot, akkor hova kerül. Amelyik negyedsíkba esik, annak a 90°-át felezzük meg. Ezzel megkapjuk a 90°+45°-ot, ami kellett is nekünk.


Remélem ennyiből sikerül megoldani.

2015. márc. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm szépesn a segítséget! :)
2015. márc. 31. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!