Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írjuk fel a parabola egyenleté...

Írjuk fel a parabola egyenletét, ha a fókusza (-7;0) pont, és a vezéregyenesének a képlete x-7=0 Ért ehhez valaki?

Figyelt kérdés

Ha esetleg meg tudjátok oldani, megmutatjátok hogyan kell levezetni?? Hogy a többit már én is meg tudjam csinálni :)


És van még egy ilyen, hogy :

Írjuk fel annak a parabolának az egyenletét, amely áthalad a következő pontokon és a tengelye párhuzamos az y tengellyel.

(-2;3) (4;0) (8;8)


Na, még találtam :D

Számítsuk ki az x^2=6y parabola 6 abszcisszájú pontjának a fókusztól mért távolságát.


Köszönöm, ha segítesz!!!!!!!


2010. febr. 14. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A vezéregyenes az x=7, tehát ez párhuzamos az y tengellyel, szóval "függőleges". A -7;0 pontból merőlegest bocsájtasz az egyenesedre, így kapod a 7;0 pontot, a keletkező szakasz felezőpontja a parabola "csúcsa".
2010. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. A parabolát eleve függőleges vezéregyenessel írnám le. A fókusz és a vezéregyenes távolságából számítanám ki a paraméterét, majd az általam leírt parabolát eltolnám a megadott helyzetbe.


2. A tengely függőleges, ezért az egyenlet y=ax^2+bx+c alakú lesz, és behelyettesítem a pontokat.

2010. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
3. y együtthatójából megtudod a parabola paraméterét. Az egyenletben nincs eltolás, ezért a csúcspont az origóban van. A fókuszpont a csúcsponttól paraméternyi távolságra a tengely irányában van. Ezután már csak a két pont távolságát kell kiszámolni.
2010. febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!