Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a nyomás és a...

Mi a különbség a nyomás és a nyomóerő között?

Figyelt kérdés

2015. márc. 10. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A nyomóerő az egy vektor(és erő) jellegű mennyiség, mértékegysége Newton. A nyomás pedig a nyomóerő és az általa nyomott felület hányadosa, mértékegysége Pascal.
2015. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hominida ***** válasza:

A válasz teljesen jó, de annyit hadd tegyek hozzá, hogy a mértékegységeket kis betűvel írd, annak ellenére, hogy személynevek.


Egy egészen rövid válasz pedig ez: a nyomóerő hozza létre a nyomást.

2015. márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igazad van, de akkor ha rövidítjük a mértékegységet (N, Pa), akkor miért kell őket nagybetűvel írni? Nem kötekedés, csak kiváncsiság. :-)
2015. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hominida ***** válasza:
Azt nem tudom. Lehet, hogy azért is, mert úgy jobban elkülönül a szövegben. Most, hogy végigfutottam rajta, én csak a g, l, m és s betűket találtam, amelyek önállóan mértékegységek nevei. Nem SI egységekként pedig még a h és t, esetleg q. A személynevekből képzett mértékegységnevek jelei mind nagybetűvel kezdődnek, úgy látom, ennek ellenére teljesen biztos, hogy a mértékegységet kiírva azt kisbetűvel kell kezdeni.
2015. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!