Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kaptam egy leckét nyelvtanból...

Kaptam egy leckét nyelvtanból és a lényege az egésznek hogy mi a különbség a szabály és a norma között? Azért fordulok hozzátok, mert nem tudjuk a többiekkel, hogy mire gondolhat a tanár és az interneten nem találtam erről semmit!

Figyelt kérdés

2015. márc. 10. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a szabály például az, hogy törvénybe van foglalva, hogyha ölsz, megbüntetnek. (nagyon egyszerűen ennyi). A norma pedig az, hogy attól még, hogy tudod, hogy nem bukhatsz le egy bűncselekményben, még sem teszed meg azt, mert a norma, a társadalmi elvárás nem azt diktálja. De egy egyszerűbb példa, például az nincs benne a törvényben, hogy nem (előre is elnézést) szellenthetsz bárki orra alá, mégsem teszed meg ennek ellenére, mivel a norma, vagyis a társadalmi elvárások ezt nem fogadják el.
2015. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben ezt az egészet mostmár értem ennyi elég volt. Köszönöm, nagyon!
2015. márc. 10. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!