A jeg surusege 0,9kg/dm3 (font a sarokba lenne a harmas) mot jelent ez? Mekkora a terfogata 18 kg jegnek? 2. Az aluminium surusege 2,7g/cm3 (font a sarokba lenne a harmas) mekkora a tomege 30dm3 aluminiumnak? (Fizika)

Figyelt kérdés

Ha valaki tudja segitene de nem csak a valaszt szeretnem ha nem az a valasz h jott kii ??

Nagy segitseg lenne



2015. márc. 16. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Eloszor is, csak hogy tudd. A “fent a sarokban a harmas” azt ugy hivjak, hogy felso index, avagy matematikaban ugy hivjak, hogy kitevo. Formazatlan szovegben ugy szokas jelolni, hogy kicsi felfele mutate nyilacskat (“kalap”) tesznek ele, azaz: dm^3. De amugy mindenki erti, hogy kobdecimeterrol beszelunk.


A megoldas pedig egy altalanos iskolai alap tudasra epul, amit ugy hivnak, hogy tortek bovitese. Ha jol megnezed, akkor az ilyen x/y tipusu mertekegysegeknel (esetunkben kg/dm^3) ugye van egy fix ertekunk, azaz a jeg eseteben 0,9 kg/dm^3. Ez azt jelenti, hogy a tort ugy nez ki, hogy 0,9/1. Ennek jelentese: 1 dm^3 terfogatu jeg tomege 0,9 kg, avagy megforditva 0,9 kg tomegu jeg terfogata 1 dm^3. Ennek az erteknek mindig azonosnak kell maradnia, hiszen ez a jegre jellemzo allando ertek. Vagyis ha most veszunk 0,9 kg helyett 1,8 kg jeget, akkor megduplaztuk a szamlalot, vagyis ahhoz, hogy az ertekunk allando maradjon, meg kell duplazni a nevezot is, azaz 1,8 kg jeg terfogata 2 dm^3.


Ennek fenyeben most mar mennie kell a dolognak.


(Amugy nem tudom hogy sikerult a bolcseszet kategoriaba raknod a kerdest, erdeme slenne talan jobban odafigyelned...)

2015. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most se ertemmm:(((( 😳😳😳😭😭😭😭😭
2015. márc. 19. 14:28
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Az előző válasz tökéletesen (talán már "szájbarágósan" is) leír mindent.

De azt hiszem ennél még egyszerűbb választ vársz.

1 dm^3 az pont egy liter tehát egy liter jég tömege 0,9 kg.

Meg kellene még nézned a mértékegységek közötti átváltást cm^3 ból dm^3.

(vannak rá jó oldalak a neten, ha guglizod a "mértékegység átvátó"-t találsz egy párat).

Ha nem megy írj ismét.

2015. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Bocs, de gyengeelmejuekkel nem erek ra foglalkozni, arra megvannak a szakosodott intezmenyek.
2015. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Te jo eg!

Azert mert nem ertem a fizikat mar gyenge ertelmeju vagyok vagy mi

Hat igen

Nem lehet kerdezni 😉😉️️️

Utalom az ilyeneket

Nem vagyok hulye ,ert mindenbol otos vagyok es csak ezt kerdesztem de mar hulye vagyok

Igaz

Nem vagyok tojeletes ahogy te sem

Biztosan neked is van valami amiben ugyetlenebb vagy mint mas

De latom h mar kerdezni se lehet mert tul rosszidulatuak az emberek ️

Ha ilyen rosszindulatu vagy akkor inkaabb ne is valaszolj !

Koszi!️😘

2015. márc. 19. 21:14
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell megsértődni.

De ebben nagyon kevés a fizika, konkrétan 2 alapműveletet kell használni (osztás, szorzás).

Azt meg hogy mindenből ötös vagy a helyesírásod miatt kétlem.

Ez sem baj, csak tudomásul kell venni és változtatni kell rajta.

2015. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hat igen te tokeletes vagy 😉😉😉😉 egyszeruen utalom az olyan embereket akik ,MINDEBE' belekotnek

Es te azok koze tartozol

Szerintem probalj ezen valtosztatni mert ez az eletben nem sokat segit😉

2015. márc. 20. 19:47
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Ezek után azt mondom igaza volt az előttem szólónak.

Idézek is tőle:

"Bocs, de gyengeelmejuekkel nem erek ra foglalkozni, arra megvannak a szakosodott intézmények."

2015. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az csak te lehetsz;)

Ha mar valami valamit nem tud mar gyenge elmeju

Hat taps taps😉😉️na mind1 nem is erdekel nem sullyedek le a szintedre

Es egy jo tanacs ha valaszt akarsz adni akkor ne rokton a hobat keresd es nem kell lemondani a

Masikat ha valamit nem tud gondolj bele h neked ez h esne foleg ugy h meg azt a szemelyt nem is ismered😉️👌

2015. márc. 20. 20:14
 10/11 Hominida ***** válasza:

Az alapképlet így szól: m=ρ·V, ahol m a tömeg kilogrammban, ρ (rhó) a sűrűség, V a térfogat köbméterben. Ha a sűrűséget a szabályos kg/m³ helyett kg/dm³-ben adják meg, akkor a térfogatot is dm³-ben kell számolni. Ha ebből a három értékből ismersz kettőt, akkor a harmadik kiszámolható.


Ha a jég sűrűsége 0,9 kg/dm³ (=900 kg/m³), akkor 1 dm³ jég tömege 0,9 kg.

2015. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!