Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok egy kicsit segíteni...

Tudnátok egy kicsit segíteni az Egri csillagos kérdésekben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kiolvastam az Egrit, csak olyan kérdések is vannak, amit az osztálytársaim se tudnak és az interneten se találtam. Ha valaki tudja annak örülnék, ha tudna egy kicsit segíteni. Köszönöm! :)


1.) Hányszor találkozott Gergely a szultánnal (ezt a kérdést azért írom, le, mert nem vagyok benne biztos, hogy jól tudom. Úgy tudom 1-szer amikor Tulipánt, gábor papot és Gergelyt elfogták a törökök)


2.) (ezt a kérdést nem is nagyon értem :/)

Emelj ki egy-egy szereplőt a regényből! Az ő sorsukat követve, fogalmazd meg, hogy első regénybeli feltünésük, milyen későbbi eseményeket sejtet! Pl. Jumurdzsákot gyermekrablóként ismered meg. Pl. Török Bálintot török rabjai körében pillantod meg előszőr.



2015. ápr. 6. 15:57
 1/4 A kérdező kommentje:
A 2. kérdésre már nem kell a válasz, megfejtettem!
2015. ápr. 6. 18:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsőt nem jól tudod, szerintem kétszer. Az első eset az volt amit említettél, a második mikor a királyfit vitték hozzá Budán:


A szultán a sátora előtt állt. Az arca ki volt pirosítva, mint mindenkor. Mosolyogva bólintott, mikor György barát kiemelte a kocsiból a kék szemű, kövér kisgyermeket.

Bementek a sátorba. Az ura mögött Gergely is belépett.

2015. ápr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, amit írtál alá, az a könyvből volt idézet?
2015. ápr. 7. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, csak sajnos az idézőjelet időnként lefelejtem. :)
2015. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!