Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem értem a matekot. Nyolcadikos vagyok és zavar, hogy nem értek szinte semmitse. Van valakinek valami módszere, hogy ő hogyan érti vagy szokta tanulni a matekot?

2015. ápr. 8. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Én szinte minden matekhez a GeoGebrát használom.

Az ismerkedést itt is el lehet kezdeni:

[link]

Ha érdekel, szívesen segítek.

2015. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Le kell ülni a könyv mellé és türelmesen, megértve olvasni, a kapcsolódó feladatokon gyakorolni, az órai jegyzeteket alaposan átnézni. Akár az órai példákat újból oldd végig. Ha valamit nem értesz, kérdezd a tanárod, osztálytársad, barátod, testvéred, szüleid, stb. akik értik.

Egy-egy konkrét példa esetén ezen a honlapon is kapsz választ.

Általában aki nem érti a matekot, oda vezethető vissza, hogy az alapokat nem ismeri eléggé. Mindig ismételj, nézd át a vonatkozó fejezetekhez korábbiakból kapcsolódó témaköröket, ez sokszor segít.

2015. ápr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még egy megjegyzés: A geogebra, meg hasonlók nem fognak segíteni az alapok megértésében. Ahhoz hogy valaki érdemben használni tudjon ilyen programokat, is kell bizonyos alaptudás. Teszem azt, hiába írja be valaki mondjuk a hasáb felszínének a képletét, nyílván kijön majd valamilyen szám, de ha nem értjük a képletet, hogy miből származik, akkor nem jutottunk előbbre...
2015. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!