Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gimnáziumban végzősként...

VálaszVálaszoló kérdése:

Gimnáziumban végzősként verstanulás (5 vers)?

Figyelt kérdés

A Tanárom verset tanultat velünk érettségi előtt, méghozzá 5 verset kell felmondanunk, és ugye ezt nem kérik érettségin mert ott lehet használni a szöveggyűjteményt.Szóltam az osztályfőnökömnek hogy ez mi, ő is hülyeségnek tartja a dolgot, és szólt neki de már nem ez az első, olyan felesleges marhaságokat kér hogy az őrület ... Képes órán költők életrajzát elmondani, mikor azt sem kérik, és az utolsó tankönyvvel szinte teljesen el vagyunk maradva...

Most szerintetek mit kéne tennem?



2015. ápr. 14. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, tanuld meg, amit kér.
2015. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Amúgy simán kérhetik az érettségin, elárulom.
2015. ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Érettségin (kicsit túlozva) azt kér, amit akar. Ugyanis ő (a magyartanárod) állítja össze a szóbeli tételeit. Legalábbis középszinten...


A verstanulással kapcsolatban egyetértek veled, de az életrajzoknak van értelme. Például kihúzod Petőfi szerelmi költészetét, mint én, akkor illik tudni pár dolgot az életéről...


UI: a magyar nyelvtan és irodalom sosem volt a kedvencem, én sokkal jobban szerettem a reál tárgyakat.

"az utolsó tankönyvvel szinte teljesen el vagyunk maradva..." Ilyen emlékeim nekem is vannak, valaki valamit nagyon rosszul csinál. :)

2015. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell semmit tenned, tanuljál, csináld meg a leckét, és érettségizz le. A hagyományos felosztás az, hogy a diplomás tanárok mondják meg, mit kell tudni és mi az óra anyaga, és nem a gimnazisták. A fordítottja még nem terjedt el.
2015. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem kell mind. Mindent okkal tanítanak. Ha tanítja feleltet, írat belőle valószínűleg kell az érettségire.


És igen van, hogy kérik a verset is, hogy mond el. (volt olyan osztálytársam akitől megkérdezte a jobb jegyért)

Az életrajz meg azért kell, hogy a verseket megértsd. Lehet rizsázni szóbelin, hogy mittudomén ezt abban a korszákban írta mikor depressziós időszaka volt vagy Adynál a két szerelménél van, hogy összekell hasonlítani akkor is fontos háttér infók, hogy a másiknál nyugodtabb öregebb betegebb volt.


Mit kéne tenned így érettségi előtt? Tanulni és nem hisztizni azon, hogy ez minek kell? Azért kell mert érettségin kérhetik. Neked meg gondolom kell az érettségi. (ha nem akkor ezt a pár évedet elb*sztad csak)

2015. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mázlistának érzem magam, hogy nekünk egy verset nem kellett bemagolni a négy év alatt, kivéve a Halotti beszédet és az Ómagyar Mária-siralmat.


Elég beteg a tanárod, hogy erre a maradék 3 hétre felad 5 verset, eleve sose értettem a versmagolást, mi értelme van, nem leszel tőle előrébb, de mindegy. Nincs más választásod, mint megtanulni, ezvan.

2015. ápr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tanulta meg senki az osztályból, ezért nem írt be egyest senkinek.Mindenki irrevelánsnak tartotta és tanultak az érettségire kivéve engem. Én verset tanultam... szar 4-es lett.
2015. aug. 23. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!